şükela:  tümü | bugün
  • internet'i clubbing donemlerinin ertesinde tanimi$ bireylerin "dial-up baglantisini kesme" i$lemine verdikleri isim..

(bkz: internet)
  • tarih olmuş bir deyim. artık 7/24 bağlıyız. geçmişteki bir chat log'umu okudum da, yazışmalarımızda özellikle de belirtiyormuşuz "netten çıkıyorum" şeklinde.

artık tünele falan giriyoruz anca o zaman çıkabiliyoruz.
  • seneler önce ögrenci evimizin sokağında bir internet kafe vardı. gel zaman git zaman sahibi arkadaşımız yani abimiz gibi bi şey olmuştu. o dönem vatandaşın internete bakış açısı büyük ciddiyet taşırdı, korkulan desturla girişilen bir işti. bize hep dükkanına gelen ilginç tipleri anlatırdı gülerdik. o abinin yaşadığını söylediği bir diyalog;

- ee iyi günler (tedirginlik her halinden belli bir adam)
    - buyrun (adamı hatırlıyor bir iki gün önce müşteri olarak gelmiş dün bugün dükkanın etrafında dönüp duruyor)
    - ya ben geçen gün burda internete girmiştim çıkmak istiyorum!

bunu söylerken yüzündeki ifadeden kendisine büyük bir tepki geleceğini sandığını anlamış kafeci ve anlatmış durumu. çok aklına yatmasa da gitti demişti. bugünkü tabirle cayma bedeli falan gibi bir şeyler istenecegini düsunüyordu galiba. adam evde uyurken sayacın yazdığını falan düşünüyordu kafeciye çıkacagım demediği için belki de.

arada aklıma gelir bu gülümsetir.

şu gün herhangi bir insanın internetten çıkma olasılığı var mı ya? hayatın merkezine oturdu namussuz.