şükela:  tümü | bugün
 • daha önce benzer başlık açıldı mı bilemiyorum, ama bu durum başka nasıl tanımlanır onu da bilmiyorum.

  türksat uydusunda birbirinin aynısı binlerce kanal var biliyorsunuz. çay tv, yıldız tv, kanal 543, plus, bonus gibi akla gelen ilk kelimelerle açılmış bu kanallar yarım saat boyunca yayınladıkları meşhur bel ağrısı hapı, tüy dökücü krem, penis büyütücü şurup, ayfon iksperiya, asker botu + 5 kilo bal reklamlarıyla biliniyor.

  bu kanallar yakın zamanlarda sadece kemal sunal, hababam sınıfı filmleriyle falan yetiniyorlardı. küfürlerin, sigaraların sansürlenmediği türk filmlerinin yanında yabancı filmleri de vermeye başladılar.

  yalnız bu yabancı filmlerle ilgili sıkıntı filmlerin baya yeni, gişe filmleri olması. dc, marvel, warner bros, dreamworks, 20th century fox, universal vs ne kadar yeni hollywood filmi varsa hepsini türkçe dublajla yayınlıyorlar. hatta birkaç kanal keşfettim, baya bbc, discovery channel demeden yepyeni belgeselleri, belgesel filmleri çatır çatır türkçe dublajla yayınlıyorlar.

  ben merak ediyorum, kanal d, fox, star, atv, show tv gibi büyük ulusal kanallara beş seneden önce gelmeyecek bu hollywood filmleri nasıl oluyor da rahat rahat bu kanallarda kendilerine yer bulabiliyor. görüntü kalitesinden anlaşılan bu filmler cd'den dvd'den falan yayınlanmıyor, bildiğin ya torrentten ya bir film sitesinden indirilmiş. hatta bazen altta filmsarayi.net falan gibi yazılar çıkıyor, indirildikleri bariz. bu kanallara bu izni kim veriyor, bu kanalları kim yönetiyor, hiç telif yeriz, tazminat davasından sülalemizi yok ederler diye korkmuyorlar mı, nasıl bu kadar rahat bir yayıncılık politikası güdebiliyorlar merak ediyorum.
 • saran medya'nın sağlam öttüreceği tv kanallarıdır. kanal d ve atv gibi yüksek bütçeli filmleri yayınlayan kanallar saran gibi şirketlerden fahiş fiyatlara film paketleri alırlar. içlerinde uyduruk filmler de vardır ama çoğunlukla devasa bütçeli aksiyon ve süper kahraman filmlerini yayınlarlar.

  türkiye'de televizyonculuk ilginç boyutlara ulaştı cidden.
 • adamlar,gündüz vakti porno yayınlıyorlar telif mi dinlerler.
  günün her saatinde önce tüğ dökücü krem kullanıyorlar,sonra bal yiyorlar,üzerine penis büyütücü krem sürüp milleti sikiyorlar.en son bel ağrısı kremi satıp rahatlıyorlar.
 • vakti zamanında bir kanal vardı diyarbakır'da. hala öyleyse ihbar etmek gibi olur diye adını vermeyeyim.

  yüzüklerin efendisi ve matrix'i sinemadan önce vermişlerdi. hem de haftanın 3 günü tekrar tekrar veriyorlardı filmleri. öyle televizyonda ilk kezmiş, sadece bizim kanaldaymış gibi reklam da yapmıyorlardı. çok mütevazi adamlardı ya. *
 • tabiki herhangi bir telif ödemeyen kanallardır.

  zaten bunlara kanal demekte hatadır. tek bir bilgisayar, bir adet yayın otomasyon programı, kj programı ve yayını internet üzerinden bağlı oldukları uydu paketinin sunucularına stream ettikleri bir sistemden ibaret yapıdır. uydu paketini işleten şirket yayını internet üzerinden alıp aynı tp içerisindeki diğer kanalların yayınlarıyla birlikte uydu üzerinden uplink yapar türksata yada hangi uydu ise. bu tür ufak kanalların ayrıca uydu uplink yapmasına ihtiyaç kalmaz, maliyet düşer. internet paketinizi atıyorum 4 komşu ile paylaşıp faturayı bölmek gibi birşey. ortak tp * üzerinden yayın yapacağınızdan prosedürler esnek ve maliyet oldukça az. ufak bir şirketiniz ve aylık 5 bin liranız varsa siz de açabilirsiniz aynı kanallardan. hatta adamını bulursanız şirkete falan da gerek olmaz.

  dandirik tplerden * kiraladıkları 512 kbit, 1 mbit bant genişliği ile cüzi ücretlerle çamur gibi bir yayın yaparlar. sms, ara beni boya beni sohbet hatlarından azımsanmayacak paralar kazanırlar.

  patlayana kadarda bu tür filmleri yayınlarlar, sonra farklı isimle geri gelirler. ceza-mahkeme süreci nasıl ilerliyor net bilmiyorum ya uğraşmıyorlar yada başka bir dalga dümen var, cezalar caydırıcı olsaydı kimse cesaret edemezdi.
 • ahah ilk keşfedildiğinde "oo kimsenin bilmediği sinema kanalı buldum, ücretsiz, şifresiz, bayağı düz uydu kanalı, bundan sonra hep burdan film izlerim!" heyecanı yaşatıp favori kanallara eklenen, sonra yarım saatlik çelik tencere reklamlarıyla ve aynı üç - beş filmle karşı karşıya kalınıp hüzünle favori listesinden çıkarılan kanallardandır. birini ilk keşfettiğimde mad max fury road yayınlıyordu da yayının kalitesizliğine bile ayılmayıp kuzu gibi "ay sinema kanalı buldum!" diye inanmıştım. başka bir kanala denk geldiğimde "yaz boyunca ödüllü vizyon filmleri! hollywood'un en iyi ve en yeni filmleri!" diye küçük bir tanıtım videosunda x-men serisinden sahneler görmüştüm, "nasıl yani ya? bayağı x-men'in telifi bu kanalda mı, nasıl atv, kanal d, show tv almamış da bunlar almış?" diye salak gibi inanmıştım. sonradan sonradan yayınların kalitesizliği ve uzun reklam süreleriyle işin sahteliğine ayıldım ama birkaç hafta "ya uydu ne güzel şeymiş, neden daha önce eve televizyon almamışız, burdan izleriz filmleri artık..." diye bir yalanı yaşadığımı inkar edemem, önce ümit verip sonra üzüyorlar. ücretsiz standart uydu kanallarında, sıradan türksat kanallarında gerçekten kaliteli film yayınlayan ama çok da yeni hollywood filmlerine bulaşmadan daha çok avrupa sineması ya da imdb puanı en fazla 6.5 falan olan eski, adı sanı pek bilinmeyen fakat kalburüstü hollywood filmlerine ağırlık veren tek bir kanal keşfettim, o da fil tv ki kendisi de gerçek bir kanal. geri kalan adı tüm cine- diye başlayan, x-film diye adlandırılan tüm o yalandan kanallar beni de en başta acemi bir televizyon izleyicisi olduğum anda kandırdılar, salak gibi sevindim, "sinema kanallarımız oldu, hem de beş kuruş ödemeden, oha mad max ya, daha yeni sinemadaydı!" diye inandım, yazık lan bana da. (mad max yeni yayınlandığında yeni bir televizyon izleyicisi olmam da dikkatli gözlerden kaçmadı, evime televizyon bir -
  iki yıl önce girdi, aile evinden ayrıldıktan sonra on küsür yıl televizyon görmemiş ben, nasıl davranılacağını çok bilmediğim bu alemde ilk zamanlarda film izleyeceğim diye saf gibi yirmi dakika bal reklamı bile izleyebiliyordum, ne günlerdi be...)
 • belgesel yayınlayan versiyonları için

  (bkz: maksim tv)
  (bkz: yek tv)