şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1-internetten para kazanmak için tavsiyeler veren tiplere inanmayın.
  • meşakkatlidir.
    para kazanabilirsiniz lakin uçsuz bucaksız hayallere dalmayın. günü kurtarma ihtimaliniz dahi düşüktür.
    ben size zamanında yaptıklarım arasında en iyisini söyleyeyim:
    -yandex toloka : burası size günlük internet üzerinden görevler veriyor ve siz gelen görevler başına 0.1 ile 0.5 $ arasında miktar kazanıyorsunuz. bunu papara vasıtasıyla 2 iş günü içerisinde çekebiliyorsunuz. çektiğiniz para türk lirası olarak yatıyor. buradan 2 haftada kazancım 100 liraya falan ulaşmıştı. her zaman görev vermediği gibi sizin işi layıkıyla yapmanıza karşın görevleri arttırıyorlar ve görev başına verilen miktar da artıyor. denemeye değer...
    -`aliexpress'ten ürün alıp kendi kurduğunuz bir sitede ürün satmak`: yaklaşık 100 lira ile karınızı dörde katlayabilirsiniz. çevrenizin ve insanların ihtiyaçlarını tespit etmeye özen gösterin. yaz gelmeden millete gözlük satarak tam 500 lira kar elde ettim. ilk olarak ciddi gözükmese de bu elde tuttuğunuz parayı katlamanıza imkan sağlar. temmuz 5'inde 1200 lira gibi bir karım olmuş olacak. gönül isterdi ki daha da iyi bir şekilde bu işi usulüne göre yapmak lakin bireysel olarak bu kar dahi iyidir. #76777494 satış ile ilgili yöntemim bu şekilde. şu an 70'e yakın gözlük satmışımdır. bugün 2 sipariş daha aldım diyebilirim. sizlere özellikle tavsiyem internette ve youtube'da dropshipping denilen zımbırtıya bulaşmayın. birebir siz yönetin her şeyi lakin sakın bu oyuna kanmayın.
    -anket doldurmak saçma sapan bir uygulamadan ibaret. puan kazanmak değil amacımız direk para kazanmak olduğu için size bu oluşumları önermiyorum.
    -eğer elinizde bir yetenek bileziği varsa bunu kullanın. nasıl mı? arkadaşlar yaptığınız veya satmaya çalıştığınız ürünler için bir instagram sayfası açın. reklamını yapmadan önce satılacak ürünler ile sayfanızı oluşturun. görselleri, videoları yükleyin. sayfanız için her gönderi altına yazabileceğiniz metinleri oluşturun. metinleri kopyala yapıştır yapacağınız için ürün fiyatı yerine boşluk bırakın ve orayı daha sonra ürünün görselinin altına yazıyı girdiğiniz zaman düzenleyin.
    -eğer iyi bir yazar veya şair yönünüz varsa yazdıklarınızı blogger hesabınızdan paylaşın. burada bir hesap açtıktan sonra google sizi reklam vermeniz için 6 ay gözetim altında tutar. bu 6 ay içerisinde 60-70 yazı girerseniz eğer süreyi kısaltabilirsiniz ve google'dan reklam geliri elde etmek için başvuru yapabilirsiniz. blog sayfanızda düzen ve tema oldukça önemlidir. içerik olarak size güvenimiz zaten var değerli yazar arkadaşım... bu bir kitabın kapağının güzel olması kadar önemli.
    -bir youtube kanalı açın ve insanlara yardım edebileceğiniz veya onlara deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz videoları hazırlayın ve yükleyin. bin abone ve 10 bin izlenme sayısına ulaşırsanız eğer reklam alabilir ve her 45 günde bir kazandığınız parayı çekebilirsiniz.
    -bitcoin işine girerek piyasayı takip edebilir, paranızı katlayabilir veya kaybedebilirsiniz. bunun için netten videolara bakabilir, ilgili kişilerden bilgileri alabilir ve çeşitli gruplara katılarak yönünüzü belirleyebilirsiniz. (bu işe düşük bütçeyle başlayın deneme amacınız olsun.) #73032621

benden bu kadar dostlar. emeğinizin karşılığını alırsınız umarım. canı sıkılanlar için ideal tavsiyelerim bunlardır.
    bu benim kanalım videolar hazırlıyorum. lenf kanseri hakkında ileride bilgi vermek için paylaşımlar yapacağım. mobile legends üzerine videolar çekiyorum, onları da paylaşacağım. bitcoin ile ilgili de videolar ele almıştım bundan daha fazlasını yapmayı düşünmüyorum. türkçe üzerine etkinlikleri paylaşmayı ve öğrencilerimle neler yaptığımı da yayınlayacağım. ne diyoruz kardeşlerim : biz varsak umut da var!
  • ınterneti kapattirin her ay 100 tl civari bir birikim yapmis olursunuz .. ytd
  • verilebilecek en kolay/iyi tavsiye: clixsense sitesine ücretsiz bir şekilde üye olunmasıdır. sonrasında anket ve görevlere katılarak para kazanılabilir.

mesela ben temmuz ayında üye oldum ve ilk ay biraz acemilikle 28 dolar kazandım. ağustosta ise 77 dolar kazandım.

ilk tahsilatımda 82 dolar çektim
    (2 dolar aracı firma payooner kesintisi)
    kalan 80 dolar da 522 tl olarak banka hesabıma yattı.

bir kaç püf nokta için (bkz: #81929848)
  • elbette vardır. bunlardan bir tanesi de clixsense'dir.

öncelikle buradan zengin olunmayacağı aşikar ama boş vaktiniz varsa, öğrenci iseniz ya da ek gelir istiyorsanız ve sizin için 200-300 tl gibi rakamlar önemli bir meblağ ise gün içerisinde boş boş facebook’ta sayfa yenilemek yerine bu siteye göz atabilirsiniz. şuradan https://www.clixsense.com/?13666276 üye olursanız sponsorunuz olabilirim. şimdi biraz para kazanmanın yollarına göz atalım:

1- anketler (surveys):
    doldurduğunuz profile uygun anketler gelir. türkçedir. bazıları gün içerisinde süreli olarak gelir ve anında tıklamanız gerekir. geç kalınca gider. bazıları da gün içerisinde sabit anketler olur onları doldurup para kazanabilirsiniz. 0,65 dolar 0,75 dolar gibi rakamlar kazanırsınız.

2-görevler (tasks) : burada size çeşitli görevler verir. ingilizcedir ingilizcesi iyi olanlar için öneriririm ama ingilizcesi olmayanlar için biraz zor gibi. bazıları google çeviri ile de yapabildiğini söylüyor.
    örnek: bir müşteri temsilcisi ile müşterinin ses kaydını dinletir ve müşterinin problemi çözüldü mü? müşterinin cinsiyeti nedir vb sorular sorar. belirli bir yüzde ile doğru cevap verirseniz level atlarsınız ve daha kazançlı ve daha fazla görev alabilirsiniz. görev başı 0,03 0,05 gibi düşük meblağlar verir ama sayıca fazladır. 100-200 tane olabilir çoğu zaman.

3- referansı olduğunuz üyeler. başkalarını üye yaparsanız ve o üye aktif olup iyi çalışırsa onun gelirinde eksilme olmaksızın %20’si kadar siz de ekstra kazanırsınız. üyeleriniz 100’ü geçerse %25’ini 200’ü geçerse %30’unu kazanırsınız. yukarıdaki linki tıklarsanız ben sponsorunuz olmuş oluyorum.

4-bunun haricinde oyunlardan, uygulamalardan vb. bir çok alandan ufak ufak kazanma şansınız mevcut. dediğim gibi boş vakti olanlar için değerlendirilebilir.