şükela:  tümü | bugün
  • sapıklıktır. lakin sapıklık internet üzerinden taciz etmek değil olmaktır, çünkü internetten taciz saçmalığın daniskası. insanlar kendilerini kaybetmiş gibiler. gerçeklikten kopup kendi zihinlerine hapsedilen sapıklara döndüler.

    evinde ve odandasın mesela. sıcacık kahven yanında. bir elektronik cihaz ekranında bir yazı okudun ve bum! gerçekliği bıraktın, senden başka kimsenin olmadığı odanı da kahveyi de unuttun. zihninin soyut alemlerinde taciz edildiğin inancıyla kendini bile unuttun. sana elini bile süren olmadığı gerçeği bir kenara atıldı ve kudurmuşçasına iddia ediyorsun: taciz!!

    hayır sophia, taciz değil sapıklık bu. sen sapıtmışsın.
  • bu çılgınlığı kimsenin konuşmuyor olması inanılır gibi değil. gerçeklikten kopmuş ve kişisel alanını, denizaşırı bir ülkenin belirli bir bölgesinde mukim bir elektronik makinede saklanan verilerin gezegeni kuşatan radyo dalgaları vasıtasıyla milisaniyelerle ölçülen bir hızla dağıtılabildiği erişim alanıyla tümleşik sanan bir ruh hastasının evinde oturmuş kahvesini içerken taciz edilebileceği kabulüyle verilen cezaların akıl dışılığı, böyle bir hukukun saçmalığı hakkında kimse konuşmuyor.

    kendiyle kendine ilişkin şeyleri ayırt edemeyen bebekler gibi davranan birinin normalde velisi olması lazım. bunun harita yırtan adama denizi ikiye böldü demekten bir farkı yok. tanıdık geldi mi?