şükela:  tümü | bugün
 • sakıncalı bir durumdur.
 • aşk olayına nasıl bakıldığına göre değişir ancak en genel aşk tanımını esas kabul edersek olması mümkün değildir. gel gelelim yeryüzündeki hiçbir aşk en genel aşk tanımına zaten uymaz. her durum kendine özeldir. bu nedenle bir insan hiçbir şekilde iletişim kurmadığı sadece bahsi edilen birine bile aşık olduğunu savunsa, kimsenin diyecek bir şeyi olamaz.
 • insan hiç görmediği hatta varlığından bile emin olmadığı birine aşık olabiliyorsa, bir şekilde iletişim kurduğu kişiye neden aşık olmasın dediğim durumdur. aşkta herşey mümkün bebeğim.
 • bir eşcinselin başına gelebilecek en doğal olaydır. zira eşcinseller henüz sosyal hayatta tanışıp sevgili olma imkanını çok yakalayamadığı ve genelde internette platformlarda tanıştıkları için gayet de normaldir.
 • kişisine göre mümkünlüğü tartışılabilir durumdur. bir yerde suretten sıyrılıp, beğendiğin karakteri istediğin bedenlere yerleştirmekle gerçekleşebilir. sağlıklı olup olmaması ise bence tartışmaya açık değil, kişiye bilgisayarın başından kalkıp gerçekliğe dönmesi tedavi olarak önerilebilir.
 • bi 10 yıl önce falan gercekleşmesi daha mümkün ve yaygın olan olaydır. şimdi şöyle ki o devirin teknolojisi, günümüzdeki gibi kolaylıklar sağlamıyordu. bugün kameralı görüşmeler rahatlıkla yapılmakta, her gün çektirilen binlerce fotoğraf çeşitli sosyal ağlara yüklenmekte ve hatta akıllı telefonlarla karşılıklı alışverişi yapılabilmekte.
  oysa o zaman böyle miydi? ne kameralı telefon vardı doğru düzgün ne de webcam durumları. hatta biraz daha eskisinde icq, en yaygın chat uygulamalarının başında gelir, insanlar sohbet kanallarında fink atardı. o sıralar sosyal olmayan pek çok insanda bu kanallarda muhabbet kurup muhabbetinden etkilendiği ama yüzünü hiç bir zaman görmeyeceği insanlara kolaylıkla aşık olabiliyordu. bir çeşit duygusal boşluk durumu işte.
  sonra ne mi oldu? önce 5binlik sms paketleriyle geldiler. çeşitli kampanyalarla telefon modellerimizi yükseltmemizi salık verdiler. kıyı kıyı bugünlere yol aldık. teknolojinin nimetleri artınca haliyle -bol olanın kıymeti bilinmez-den de yola çıkarak o duygulardan eser kalmadı.
 • şaşırılmamalıdır, hayatımız internet olmuş zaten.
 • beğendimiz bedenlere hayalimizdeki ruhları yerleştirip aşık olabiliyorsak yer, mekan, zaman farketmeyecektir.
  tek sakıncası güven sorunu olacaktır.