şükela:  tümü | bugün
 • içerisinde çeşitli riskler taşır, şöyleki;

  1- kişi bir photoshop harikası olabilir
  2- kişi şizoya bağlamış olabilir
  3- kişi hırsız-uğursuz olabilir
  4- kişi sapık olabilir
  5- siz yukarıdakilerden biri/birkaçı olabilir ve tutuklanabilirsiniz.
 • bazı memeliler vardır ki bir böbreğe bile değer. dikkat etmek lazım.
 • arkadaş vasıtasıyla tanıştığın biriyle görüşmekten pek farkı yoktur. her ikisinde de manyak, eğlenceli, güzel, çirkin vs... sıfatlarıyla nitelendirebileceğiniz kimselerle tanışabilirsiniz. görüşüp görüşmemek tamamen size (mallık/sosyal zeka oranı) bağlı. defalarca yaptığımı ve gayet olumlu sonuçlar aldığımı da belirteyim*.
 • eğer tanışılan kişi yakındaysa gerçekleştirmekten şimdiye kadar hiç çekinmediğim eylem. sonuçta ne bir organım çalındı ne de pişman olacağım biriyle görüştüm.

  gerek online oyunlardan, gerek forumlardan bir çok dost ve hatta sevgili edindim. özellikle ilgi alanına yönelik mecralardan tanışınca ortaya güzel bir muhabbet çıkıyor. fakat ne gariptir ki 2008'den bu yana henüz sözlük yazarı bir kişiyle bile yüz yüze gelmedim.
 • ahhahhhaaayt değil görüşmek ben evlendim yahu internetten tanıştığım adamla. ha o zamanlar bu kadar tehlikeli değildi internet, görüştüğüm herkes de zaten internet dışında da birbirlerini tanıyan insanlardı ama yine de dünyaya bir kurdeleyle birbirimize bağlanıp yollanmış gibi bir çift olduğumuzdan internette tanıştık diyince bir afallıyor insanlar. internetten tanıştık ama ilk yüzyüze görüşeceğimiz zamanı da doğru ayarladı bizimki. sen kalk sabahın köründe haldun taner'de buluşalım de, sabah güneşini arkana alıp "merhaba" de.. ilk izlenim; kafasının arkasından güneş ışınları saçan, yüzü seçilemeyen, uzun ve kumral saçlı isa tipli bir oğlan. böyle birden karşına çıkınca gel de yamulma.. yani her şey internetten tanışmayla bitmiyor, o kişi sizin karınız ya da kocanız olabiliyor, o kişi zaten o zamana kadar farkına varmadığınız diğer yarınız olabiliyor. -ya da en iyi arkadaşınız ama bu entrynin teması aşk meşk- ama yine de ilk görüşmede güneşi arkaya almaya dikkat, gerçekten çok etkili oluyor.
 • sadece zaman gerektirir. 2 gün önce tanıştığın biriyle görüşmek tehlikeli olabilir belki. ama tanışıp bir şeyler paylaştığın, güvendiğin biriyle görüşmekte sakınca yoktur.

  günümüzde özellikle orta yaşlı kişiler internettten tanıdığın biriyle görüşmeye önyargılı bakarlar. internetten tanışıp evlenenlere bile farklı gözle bakılır. böyle kalabalık bir misafirlikte falan yeni evlilere sorarlar hani: "nasıl oldu?" çift anlatır, kimse orada ses çıkarmaz; ama sonra arkalarından menopoz teyzeler bir "hmmmm" yaparlar kesinlikle.

  insan insandır. ister internetten tanı, ister sokaktan... ha bazıları vardır ki 10 senelik arkadaşındır yemediğin kazık kalmaz, internetten tanırsın bir başkasını da ve adam gibi adamdır.
 • simdiye kadar onlarca defa internetten tanidigim insanlarla gorustum butun bulusmalar da cok buyuk olcude gayet iyi netice verdiler. bulustuklarimin bir kismi arkadas cevreme hic cikmamak uzere girdiler, ne harika birsey lan..

  sen de gazetelerin ucuncu sayfalarindan olani biteni takip ederek adim atacaksan/adim atmaya tirsacaksan bir dolu guzel seyi kacirmayi da kabullenecek, ekranin karsisinda "acaba" diyerek bayagi bir zaman gecirmeyi kabulleceksin arkadas.
 • internetin hangi mecrasında tanıştıldığı ile paralel olan risk alma yöntemidir.
 • bir tür görüşme, sosyalleşme şekli.

  internetten tanışmanın sadece çetten ya da feysbuktan ya da insanların sadece buluşmak, tanışmak için girdiği flört siteleri falan üzerinden tanışmak olmadığını hatırlatmak isterim.

  bir de görüşmekten kasıt "görüştüğün biri var mı" cümlesindeki kız ya da erkek arkadaş anlamına gelmeyebilir.

  işte bir siteye girersin adamın bir yazısını/çektiği manzara resmini/kısa filmi vs beğenirsin iletişim kurarsın, hocam bu iş nasıl oluyor dersin mail/mesaj atarsın. muhabbet ilerler sonra "ya bi görüşsek senle" dersin ve olaylar gelişebilir.

  bir zamanlar vardı böyle bir buluşma şekli, hala var mı bilmiyorum ama türevleri falan çıktı (bkz: likemind) (bkz: buluştrend) hatta (bkz: twitter) (bkz: friendfeed) (bkz: blog)
 • milletin kırk yıllık karısı/kocası manyak katil çıkabiliyorken, internetten tanışılacak insandan korkulmamalıdır bence.

  şimdiye kadar bir dünya insanla görüştüm, hiçbir sıkıntı olmadı. hatta kimisiyle görüştüğüm için fazlasıyla memnunum.