• bi yakınının seni bi başkasıyla tanıştırma ihtimalinden çok daha iyidir.

kütüphanede çarpışıp kitapları yere düşürmeyi beklemek istemiyorsanız yapabileceğiniz bir eylem.

işin sonu aşkada çıkabilir seksede yada depresyonda olan birinede.. tıpkı reel hayatta tanıştıklarınız gibi...
  • zamanında çok yaptığım olay, tek şey diyebilirim, nerede o eski buluşmalar :) metroda öpüşürdük de görevliler "naabıyonuz yeğenim" diye ayırırdı. yıl 2005 falan tabi.
  • güzeldir, sanki uzun zamandır tanıdığın ama göremediğin bir insanı görmek gibidir. ilk tanışmadaki soğukluk yoktur, neyi sevdiğini nelerden hoşlandığını az çok bilmek sohbet üzerine sohbet açar. gereksiz suskunluk ve stres olmaz.
  • böbrek fiyatları 600 bin tl kadar olduğu için dikkatli olunması gereken durumdur.
  • 9 yıl önce, mart 2010'da gökhan kırdar ile gerçekleştirdiğim durum. fantastik.

kasım 2009 - mart 2010 arası net üzerindeki tanışıklık ve onun oluşturduğu oqlub içindeki etkinliklerden sonra, istanbul'daki konserine gidişim ve sonrasında eşiyle birlikte beni, oğlumu ve birkaç oqlub üyesini daha ortaköy mado'da ağırlama nezaketinde bulunması sırasında az buçuk hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. çünkü zihninizde satırları aracılığıyla -o anki psikoloji içinde, neredeyse insan üstü bir varlık konumuna getirdiğim ve büyük saygı duyduğum bir sanatçının- içtiği sigara bitmeden yenisini yakan, kısacası vapur bacası gibi sigara içen biri olduğuna tanık olmak ve hele eşi ile de hiç el ele tutuşmadıklarını, aralarında hep bir kol boyu mesafe bulunduğunu görmek beni çok çok şaşırtmış ve fazlasıyla yadırgamıştım. büyü bozuldu diyebilirim. kimi insanlar yalnızca kendilerini vitrine nasıl koydularsa o şekilde tanınıp bilinmeli, ötesine geçmek düşünülmemeli hiçbir zaman zira vitrin arkası toz içinde olabiliyor. maalesef.
  • 9 sene önce buluştum. tabi internet dediysek facebook cok aktif ve zamanın kralı msn var.
    sonuç evliyiz.
  • bazen tatmin edici bir durum olmayabilir. sanal buluşma halindeki gevşeklik orada başınızı belaya sokabilir..
  • çoğu kişi olmak istediği role büründüğü için sakıncalı eylemdir. ilişkilerden dem vuran birinin eline karşı cins eli değmemiş bir asosyal olduğunu bile görebilirsiniz. görüşecekseniz de arkadaş gibi görüşün başka amaç olmasın.
  • 11 ay önce gerçekleştirdiğim eylem.

elim ayağım titreye titreye gittim, hava alanında gelen yolcu katını bulamadım heyecandan nereye gideceğimi şaşırdım. buz gibi soğukta 1 saat kapıda bekledim. geldi bir baktım benden daha heyecanlı. kahvaltı yaptık, dizleri titredi ben heyecandan diyorum, o soğuktan diyor. hiçbir şey konuşamıyoruz heralde dağılcaz hoşlanmadı benden dedim. birlikte kitapçı gezdik kahvaltıdan sonra, kırk yıldır tanışıyormuşuz gibi olduk. konuşa konuşa kordon boyu yürüdük. sonra 2 gün hiç susmadık.
    sonra günlerce hiç susmadık.
    11 aydır bir saniye bile susmuyor başıma bela oldu. kaçıracakmış beni.

sonuç olarak ben buluşulabilir diye düşünüyorum. gerçek hayatta karşıma çıkabileceğine inanmadığım ama hep beklediğim en yakın arkadaşımı ve sevgilimi bulmuşum gibi hissediyorum. sanki benim karşılığım olarak yaratılmış, birbirimizi tamamlıyormuşuz gibi hissediyorum. en başta ön yargılıydım ve o ön yargım kırılmış olmasaydı şu an dünyanın en mutsuz insanı olurdum.
  • daha once yaptigim eylem.

bugune kadar yazdiklarinin hepsinin sese burunmus halini gormek cidden tuhaf geliyor.daha once yazdigi her kelimenin mimiklerle ifade edilisini gormek insan icin degisik bir deneyim oluyor.

bir insanla bulusma kararini konustugunuz konulara gore belirliyerek aliyorsaniz buyuk bir sey basarmissinizdir.nitekim cogu insanla yuz yuze konusarak bile sohbet edemiyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap