şükela:  tümü | bugün
 • 5-6 aya evlenme planım var. 11.11 kampanyası ile bir tv aldım. 55 inch philips marka bir tv. şimdi sorunsal kısmına geliyorum.

  bugün kargom geldi. ptt kargo getirdi kargoyu. kutusuna iyice baktım, minik bir iki koli çiziği dışında bir sorun yok. yani hasar vs gibi bir durum söz konusu değil. imza attım gönderdim kargocuları. sonra içime bir kurt düştü. şimdi ben bu tv için yarın philips'ten servis çağıracağım. çünkü eğer ilk kutu açılımını ve kurulumu yetkili servis yapmazsa ürün garanti dışı kalıyor. yarın servis geldi, kutuyu açtı ve tv kırık çıktı diyelim. biliyorsunuz kargo firmaları, kargolarımızın içeriği ne olursa olsun patates çuvalı muamelesi yapıyor.

  böyle bi durum olursa ben ne bok yicem, şimdi onu düşünüyorum. aldığım n11 mağazası diyecek ki ben sağlam teslim ettim kargocuların suçu. kargo firması dese ki ben sana sağlam teslim ettim. imzaladın aldın tutanak falan yok. kutu da sağlamdı. philips diyecek ki bizlik zaten bir şey yok. benim bu durumda yapacağım hiç bir şey yok gibi duruyor. kutuyu açsak garantisi kalmıyor cihazın. açmadık işte, şimdi de içinden ne bok çıkacak onu bilmiyorum. bu sistemde tüketici aleyhine bir şeyler noksan ama çözümü nasıl olur bilmiyorum.

  servis geldiğinde video eşliğinde servis tarafından açılırken kayıt altına almayı planlıyorum. aklıma da başka bir çözüm gelmiyor ki bu da ne kadar çözüm olur meçhul.

  edit: anlamayan arkadaşlar için tekrar belirteyim. 40 inch üstü tvlerde garantinin geçerli olması için senin kutunun bantına bile dokunmaman lazım. hepsini servis gelip yapıyor.
 • videoya çekmek mantıklı... ama kargoyu teslim aldıktan sonra kutuyu devirip kırmış olabilirsin dese ne yapacaksınız?

  ek not: philips yanlış seçim.
 • kargoyu kargocunun yanında açıp kontrol ettikten sonra tekrar bantlamayı akıl edemeyen arkadaşımızın sorunsalı.geçmiş olsun kardeş iq paçalardan akmıs geriye kalmiş çift hane..

  mahalle manavına çevirdiniz lan sözlügü...
 • üstteki entry de soylenen gibi kargocu yanında tv acilmaz arkadaşım. o zaman garanti kapsam dışına çıkar. yetkili servis gelip kontrol ediyor, sıkıntı varsa para iadesi veya değişim yazıp, işlem başlatıyor. bunu uyduruk sunny tv.de problemsiz hallettik. philips hata değil sunny hata!
 • yetkili servis geldi,kutu açildi tv ekrandan darbe alarak kirilmis cikti.
  bu durumda;
  1-kutunun teslim alirken açilmamasi sebebiyle tutanak olamayacagi için kargo firmasi sorumluluk kabul etmez.
  2-hasarli tutanaği olmadigi için satici üründeki kusuru kabul etmez.
  3-saticida veya kargoda kolaylikla olusabilecek hasari uretici neden kabul etsin?
  abuk sabuk entrylerle insanlari yaniltmayin.
 • tv kolileri sarsıntı ve hafif darbeleri absorbe edecek şekilde tasarlandığı için eğer dış ambalaj sağlamsa büyük ihtimalle içindeki ürün de sağlamdır.
  eğer ürün hasarlı çıkarsa yapacak hiçbir şey yok. kargoya tazmin talebi iletilir. kargo hasar servisi teslim belgesini kontrol eder ve eğer belgede müşteri imzası varsa talebi red eder.
  son olarak 55" philips ambilight çok iyi seçim. 1 senedir kullanıyorum. philips hue kit ve iyi bir ses sistemi ile ev mini sinema salonu tadında olacaktır.
 • kutunun sağlamlığı ile ürünün sağlamlığı arasında bağlantı olmayan durum. kargoda biri alıp yere ekran gelecek şekilde atsa kutuya bir şey olmaz ama ekran büyük ihtimal kırılır. bu sebeple firmalar kargocularla hasarı karşılayacak şekilde anlaşma yapar. yani ürüne taşıma esnasında bir şey olursa kargo firması bunu firmaya anlaşmaya göre öder. burda müşterinin yapması gereken tüm çirkefliğiyle satın aldığı firmaya hasarı kabul ettirmesi.

  her şeyi kabul etmeyin hakkınızı arayın arkadaş.

  ama internetten tv alır mıyım? hayır.
 • tamamen şans işi. yaklaşık 2 sene önce vatan bilgisayardan aldım bir adet philips. şu ana kadar tek bir sorun yaşamadım. ilk aldığım laptop'u da kapıda ödemeyle almıştım. yine şansıma hiçbir sorun yaşamadım.

  eğer bir uğursuzluğunuz olduğunuzu düşünüyorsanız kafa konforunuzu bozmamak adına en iyisi mağazadan alın derim.
 • şimdiye kadar 3 kez yaptığım, her defasında sorunsuz tamamladığım olay.

  kargocu arkadaşlar azami gayret ediyor söz konusu tv olduğu zaman. malum, göte girecek korkusu.
 • kutuda hasar var mı kontrol edilip kutuyu açmadan servisin gelmesi beklenir kutu servisin yanında açılırsa sorun olmaz. genelde servis kaydı açıldıktan 1-2 gün sonra servis gelir risk almaya gerek yok az sabredin