şükela:  tümü | bugün
 • güzel, sakin, abazanı az, muhabbeti bol bir sitedir. her ülkeden, her yöreden üyesi vardır. değişik insanlar, değişik kültürler tanımak için uygundur.
 • türklerin işgali altında, abazanı bol ama yine de dünya kızlarının* görüş farklılığı sebebiyle muhabbeti süper bir sitedir. *bana sadece türk erkeklerinin değil, çoğu erkeğin sadece kızlarla konuşmak istediğini öğretmiştir. muhabbet kurmak için bol bol fotograf yorumlamak gerekir*.
 • gerçekten dilinizi * geliştirmek için yazışma arkadaşı arıyorsanız kız erkek ayrım olmadan her türlü muhabbet edebileceğiniz çok samimi sıcak insanlarla dolu site. language exchange diye bir arama butonu bulunmaktadır, bu buton sayesinde öğrenmek istediğiniz bir dil ve öğretebileceğiniz, bildiğiniz bir dil yazarak size uyumlu insanları bulmanızı sağlıyor. ve mesaj attığınız insanların %80 i hemen geri dönüp birkaç mesajlaşmadan sonra msn, skype, icq ne varsa veriyorlar.

  tabii ki abazan türkler tarafından birazcık işgal edilmiş, hatta bu siteyi ilk duymam abazan bi arkadaşım tarafından olm bi site buldum çok acayip karılar var sözleriyle olmuştu. aylarca bu siteyi dating sitesi sandım bu eleman yüzünden ön yargılı davrandım, daha sonra internetten yazışma arkadaşı bulabileceğim bir site ararken tesadüfen karşıma çıktı meğersem işin rengi öyle değilmiş. ayrıca penpal ingilizce zaten mektup arkadaşı demekmiş.

  sonuç olarak birbirlerine yabancı dil öğretmek için can atan, muhabbet canlısı insanlardan oluşan hoş bir site.
 • bi aralar fenomen olduğum site. bi arkadaşımın tavsiyesiyle öylesine girip, bi profil oluşturmuştum. arkası kendiliğinden geldi. ama hakkını yemeyelim yabancı dil geliştirme konusunda da faydasını gördüm.
 • sayesinde amerikalı, polonyalı, irlandalı mektup arkadaşları bulduğum şükela site.

  amacı doğrultusunda kullanıldığında deli gibi eğlenmemek elde değil, zamanımın çoğunu bu sitede geçirir oldum zira. türk abazanından çok mısır ve hint abazanları doldurmuş durumda. gördüğün anda mısırlı detected deyip kaçmak gerekebiliyor. ayrıca engelleme denen olay sayesinde kimse rahatsız edemiyor o yüzden kendi milletinin insanına da abazanlar burayı da doldurmuş diyerek bu kadar laf etmek de ayrı bir aşağılık kompleksi olsa gerek. her mesaja cevap verme diye bir zorunluluk yok sonuçta . ki mesajlara bile istemediğin ülkelere kapatma şeklinde bir seçenek sunulmuş. kapat olsun bitsin.

  türkiye'nin ortaçağı yaşadığını düşünen, kriz ne durumda ülkende diye sorulduğunda "herkes tatilde şu an, atina boşalmış durumda, eylülde tekrardan başlar protestolar" diyen yunanla da adını bile bilmediğin ülkenin insanıyla karşışabilirsiniz ayrıca.
 • insanların penpal amacıyla üye olmadığına inandığım facebook çakması website. birçok eksik yönü vardır, chat bölümü çok kullanımsızdır. eğer bir dil öğrenmek amacıyla bir website arıyorsanız http://www.busuu.com/ adlı adresi tercih ediniz.
 • türklerin birbirlerine ingilizce mesaj attığı sitedir. bunu bir burada gördüm. diğeri için;

  (bkz: livemocha)
 • yabancı dilde pratik yapmak için birebir. yalnız son zamanlarda gereksiz insanların dolmasıyla kötüye gidiyor*. öyle ki birçok yabancı insan türkiyeden mesaj kabul etmiyor.* kabul edenlerin çoğuysa sevecenlikle, güleryüzlü bir şekilde sizinle sohbet edebiliyor.
 • güzel kızların %80-90'nın profilinde "this user does not accept messages from turkey"yazan site...la olum insan gibi yazın samimiyeti kurduktan sonra face'ini alırsınız, twitter'ını da,vkontakte'tını da,icq'sunu da hatta telefonunu da...hatır hutur muhabbbete girilmez ki..sizin yüzünüzden masum dil öğrenme niyetli türk evlatları mesaj bile atamayıp,kızların fotolarına bakıp iç geçirmekle yetiniyor...
  p.s. insan gibi muhabbetle başlarsanız çok yardımcı olacak melek yüzlü dil neferleri mevcuttur tecrübeyle sabittir..
  p.s.s rus ve ukraynalı kızlarla muhabbet seviyesini bir anda atlatmak istiyorsan önce zahmet et de bir rusça öğren emek ver...alfabesini bir ayda sökersin korkma...