şükela:  tümü | bugün
 • interrail yapmak isteyen ya da düşünenlerin uğraması gereken bir facebook grubu;
  https://www.facebook.com/groups/interrail.turkiye/

  interrail yapmayı düşünenler yazdığım şu entry'e de göz atabilirler;
  (bkz: #34796012)

  edit:
  ben bu entry'i 2013'te girmiştim. o zamanlarda bu gruptan nitelikli bilgi ve arkadaşlık edinebiliyordunuz.
  2014 tarihi ile büyümeye ve bozulmaya başladı, goygoy dedikleri boş muhabbetlerin önü alınmaz oldu, takibi bıraktım.
  şuanki aşamada ise şirketleşmiş, samimiyetten uzaklaşmış cılkı çıkmış bir yer durumunda.
  yani; interrail yapmak isteyen ya da yapmayı düşünenlerin uğramasına gerek olmayan boş-beleş bir topluluk.

  interrail, uluslararası geçerliliği olan bir tren biletidir. bunun herhangi bir toplulukla ilgisi yoktur. interrail yapmak isteyen arkadaşlar türkiye'nin en büyük ama aynı zamanda en niteliksiz topluluğuna uğrayıp zaman harcamak yerine bu konuda yazılmış blogları ve günlükleri takip edebilir, sorularını oralara sorabilirler.
 • oldukça faydalı bir oluşum.
 • genç ve öğrenci bakış açısıyla interrail yaparken gerçekten gitmeniz görmeniz gereken yerler için faydalı tavsiyeler verilen grup.
 • son yaptığım interrailde sık sık yararlandığım güzide oluşum.
 • kıvılcım olarak başlayam interrail sevdamı git gide aleve dönüştüren ve her ne kadar hiç biriyle tanışamamış olsamda bünyesinde muhabbeti çok güzel insanlar olduğunda inandığım über topluluk.
 • interrail hakkında bilinmesi gereken her şeye birinci elden ulaşabileceğiniz oluşum, her ne kadar aralarında olmasam da 1-2 mesaj dahi yazmasam da grubu takip edip italya'daki taharet muslukları hakkındaki garip bilgiler gibi bilgiler öğrenip, seyyahlığın teorik kısmını kastığım grup. şu an bir aile ortamı var grupta, yozlaşmasından korkmaktayım...
 • çok fazla işime yaramayan pek de fazla sevmediğim bir oluşum. millet fotosunu paylaşır eyfel önünde. bana ne peki. sayfanın kuruluş amacı bu mu? ya da amaçlar arasında bu varsa kısıtlanmalı. gerekli gereksiz pek çok paylaşım var.
 • her sorunuza bıkmadan cevap veren, probleminiz olduğunda herkesin bişeyler yapmaya çabaladığı muhteşem bi yer. yatıcak bi yer arıyorsanız, bulunduğunuz illerdeki arkadaşların sizi evlerine misafir etmelerine kadar, türlü türlü yardımları var.

  bu güzel oluşumun mimarlarından bestami köse ve arkadaşlarına buradan saygılar.
 • çok acayip bi' facebook grubu. yaklaşık bir senedir üyeyim, bugüne kadar iki konuda yardıma ihtiyacım oldu ve hemen sorularıma cevap bulabildim. benim bu tecrübemin yanı sıra gözlemlerim daha bi' acayip oldu, çünkü bilgi paylaşımı konusunda sınır tanımayan yardımsever insanları bir arada görmek şaşırttı doğrusu. özellikle facebook'un gram fayda kazandırmayan ana sayfa kalabalığından başka bir işe yaramayan grupları olduğunu gördükten ve bildikten sonra.
  geçtiğimiz günlerde sanal yaşamın ötesine geçmeye karar vererek düzenledikleri partide de ciddi anlamda örgütlenmeyi başarabilmişlerdir. gerçi bu katılamayanlar için ana sayfada gereksiz bir kıskançlık hissine sebebiyet vermiştir. daha makul bir zamanda dahil olabilmeyi diliyoruz.
  bazı overrated fotoğraflar veya durumlar benim gözüme çok da batmamış, doğruları yanlışları götürmüşse demek ki. gün itibarı ile 11.167 üyesi bulunan, azımsanmayacak derecede büyük bir oluşumdur aynı zamanda.
 • yardımsever eski, müstakbel interrail yapacak arkadaslardan olusan facebook kökenli grup. toplanma merakları oldugu nettir.yanlis anlaşılmasın severim kendilerini,yardım çalısmaları ve özel günlerdeki tutumları da sevindirmistir.

hesabın var mı? giriş yap