şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mikrafon)

  edit : kaçmış göt bir kişi ve içip sıçan, ortalığı bok eden bir ekibin başından geçenlerin anlatıldığı serin bir hikaye idi.
  kaçmasaydı iyiydi, ama kaçmış reyiz.
 • zaten interrail türkiye nedir?

  ingilizceniz yok mu başvurup alıyorsun vasat bir bileti bunun için saçma sapan gruplar yaratmaya neden ihtiyaç duyuyoruz? zaten kendin bir tren bileti alamıyorsan çıkma yurtdışına falan. kuralı olayı belli değil mi?
 • kızın yoğun bakıma neden girdiğini anlamadığım olay.
 • beş para etmez bir grupta yaşanan skandallardan sadece biri.
 • eeyyyy bestami sen kimsin ya.
 • inanmadim
 • thracian adlı yazarın türkçe yetmezliğinden dolayı olay ağını anlayamadığımız dahası neden rezalet diye adlandırıldığını çözemediğimiz durum.

  edit: umarım kimse kimsenin ciddi bir şeyi yoktur. belki travmadan dolayı anlatamamıştır. olanları sağlıklı bir şekilde ifade edebilecek biri varsa buyursun...
 • edit: haberlere çıktı 12

  sayısız tacizlerin yaşandığı topluluk, bu yaşananlar türkiye'nin underground olayları sayılabilir (abartma mk diyenler çıkacaktır, türkiye'nin her yanında "aktif olarak faaliyet yapan toplamda" 1 milyon kişilik hangi grup var)

  konumuza gelelim
  bir veya birden çok kadın falanca şehire gidecek ve kalacak yer aramakta, hemen dayının teki gel ben ev kiralıcam beraber kalalım diyor. (dayı dediğim tipleri görseniz leş, gezginlikle alakalı yok) bunun gibi rahat 30 kişi daha kadını taciz ediyor, bu tacizleri adminler elbette görmekte ama neden bu pislik hanzoları gruptan atmıyor? önemli olan grup sayısı mı ? yoksa atminlerin başka çıkarları mı var ?

  2. boyut: bu hanzoları atmayan adminler de hanzo dayılar gibi milleti taciz etmeye ve ettirmeye başlamışlar

  olay 1

  muhammed güven'nin anlatımıyla

  "interrail türkiye faceobok grubunun düzenlemiş olduğu 6 ekim 2017 tarihindeki bolu - şirinyazı göleti kampında yaşanan taciz, darp, hırsızlık, doğayı kirletme gibi bir çok sorunların, grubun duzenledigi her kampda yaşandığı gibi tarihe tekerrurdur. size bunlardan sadece tanıdığım bir arkadaşıma olanı anlatacağım;

  kamp alanı içersinde dj kabinlerinin bulunduğu hizada kurulan bira standları var, üstelik bunlar yöneticileri tarafından kontrol edilmekte, dolayısıyla onların gözü önünde olmaktadır. eğlence alanından çıkarken standların önünden geçerken yöneticileriyle ilişkisi olan bir bayanın, arkadaşımızın önünü kesip sözlü taciz ve kavgaya tahrikleri sozkonusudur. sonrasinda bu tahrik eden hanım arkadaşın yine yönetimden diye bilinen erkek arkadaşı, bizim arkadaşımızı taciz edip boğazından ve saçlarından tutarak yerde sürüklemiştir. bu olayı ayırma esnasından olayın büyümesini engellemek için diğer yönetimden bilinen arkadaşları tarafından alandan kaçırıp uzaklaştırılmıştır. bayan arkadaş bu olay sırasında orada sinir krizleri geçirmiş yardım istesede bulamamıştır.

  üstüne orada ki jandarmaya haber verildiğinde biz trafik jandarmayız müdahale edemiyoruz gibi yanıtlar alsa da arkadaşlarimiz bolu jandarma karakoluna telefonla ulaşıp oraya bir ekip istemiştir. olayın diğer bir enterasan yanı da saatlerce kapıda jandarmayı beklerken gelmemesi üstüne arkadasimizin tekrar arayıp "ekip otosunun gelmediğini" soylemesine ragmen, bizi oranın yetkililerinden birilerinin arayıp (nasil haber aldilar bilmiyoruz) "iki sevgili arasında kavgaydı barıştılar biz hallettik" diyerek ekibi geri çevirdiklerini soylediler. yani olayi ört bas ettiler.

  arkadasimiz kendi sosyal çevresini kullanarak gerekli mevkilerde bulunan insanlara ulaşılti olay icin ve nedense o telefon görüşmelerinden sonra 15 dakka içinde oraya jandarma ekibi geldi. yine enterasan olayin devaminda arkadaşlar , jandarma ekibi, tacize uğrayan bayan arkadaşı arabaya almadan, kamp alanında interrail türkiye yetkilisini bulmak için gitti.

  durumdan işkillenilip arkalarından kamp alanına inerken jandarma aracı yanından yönetici olan şahış geçiyor :) jandarma eğlenenleri izliyordu. kamp alanın sonuna doğru gitti, arkasindan da -takibi yapıldığından- durdurulup onlara işlerini nasıl yapacakları öğretildi :)

  arkadaşlar kamp alanında koca bir tesisat var. orada birde mikrofon var şarkılar filan söyleniyor. jandarma o mikrofona el koyabilirdi, müziği durdurabilir, anons yapabilirdi. şahış gelene kadar müzik açılmayabilirdi.

  peki neden yapilmadi? mikrofon yok ortada. aaa o da ne bayan arkadaşı taciz eden kişiyi ordan kaçıran kişi tarafından götürülmüş :) öyle böyle bekleyişler içinde mikrofon bulunup anons yapılsa da jandarma komutanı stand önündeki yöneticeler tarafından etrafı sarılıp göte parmak samimiyetli konuşmalar gecti.

  millet müzik eşliğinde eğlenirken arada dj hazır mıyız gençlik tarzında, taciz eden şahsı sahneye çağırırken milletin daha da bir coşması filan gibi alay edilecek bir durum haline getirildi.

  o gün bir çok telefon trafiği, jandarma ekiplerine engel olmuştur. ama arkdaşlar birşeyi unuttular, bu olayın sonuçta orada gören şahitleri var. her horoz kendi çöplüğünde öter misali kendi kanunlarıyla orada bunu yapsalar da gerçek adaleti unuttular. arkadasimiz olayın sabahi hemen şahitlerin de ifadeleriyle birlikte boyun çevresinde ki doktor raporlu darp izleriyle beraber savcılığa başvurmuş davasını açmıştır. bu sirada tacizci ve çevresindeki arkadaşlar interrail türkiye sayfalarında sahte hesaplar üzerinden bayan arkadaşın fotoğraflarını yayınlayıp fiziksel gorunumuyle montajlar yapıp sosyal ortamda alay konusu etmiştir.

  düşünebiliyormusunuz arkadaşlar, 300 bine yakın bir kitleye hitap eden bir grup, orada bu tarzda konular açıp günlerce dalgalar geçiyor.
  ve bu grup kolları o kadar uzun ki çok çabuk binlerce kişiye ulaşıyor. sizce böyle bir durumda ruh haliniz nasıl olur? kendi okul çevresine çıkamamış, bırakın dışarı çıkamamış ve en sonunda intiharı düşünen bir kadindan, arkadaşimizdan bahsediyorum size.

  bu interrail türkiye grubunun 23 yaşındaki gencecik bir kadini ittiği durumlara bakar mısınız?

  arkadaşimiz dün kendine zarar verdi ve yoğun bakıma kaldırıldı. ve bugun interrail türkiye grubuna bakıyorum da dalga geçtikleri resimleri formları kaldırmışlar ! bu hadde mi gelmeliydi bu iş?

  arkadaşlar bu anlattığım sadece bir tanesi, orda hırsızlık olaylarını duyduk, dogaya birakilan pisligi vs zaten fotoraflarda gormussunuzdur ve bir çiftçinin bırakılan atıklardan hayvanı öldüğünü.. birçok haber sitesinde göreceksiniz bakabilirsiniz.

  ustelik girişler ucretli. hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı bir organizasyondan milyonları cebe indirmekle bu işler olmaz sayın etkinlik organizatorleri (pabucumun organizatoru)
  orda binlerce insan var, doğa var. ağaçlar katledildi, çöpler doğaya bırakıldı, içeri silahlar sokuldu ve insanlar taciz edildi.
  buna sessiz kalinmamali. okudugunuz icin tesekkurler.."

  görüntü kaydı

  diğer yazılarda eklenecektir

  ilgili başlıklar
  (bkz: interrail türkiye)
  (bkz: interrail türkiye bolu şirinyazı taciz olayı)
  (bkz: interrail türkiye rezaleti)
 • gerçekse büyük rezalet. umarım aydınlanır.
 • şaşırtmayan olaydır.

  e zaten bu insanlar ilk zamanlar eğlenmek ve tanışmak için açılan birtakım rerörail gruplarının altında, zaman ilerledikçe en olmayacak konular üstünden çirkin goygoylar çevirdiler. takdir edersiniz ki kadınların üstünden de aynı muhabbetler çevrildi. müdehale eden insanları "duyar kısıyısın cınım" minvalinde dışladılar. bunların yaşanması normal yani.

  bir de o kadar çok rail var ki, tabiri caizse at izi it izine karıştı. kafam da karıştı.

  edit: sözcü'nün haberine göre kız intihar etmiş? başlığı açan kişi, entrysini silmiş. girilen diğer entrylerden durumu öğrenmiştim. fakat bu kadar ileriye gidilebileceğini tahmin etmemiştim. tam bir black mirror.