şükela:  tümü | bugün
  • bilim kurgu filmlerinde katedilen, savaş verilen mesafe, aralık.

(bkz: yıldız savaşları)
  • steven spielberg'in çekmeli planladığı, üstelik senaryoyu jonathan nolan yazdığı 2009 gibi sinemlarda olması beklenen film.

http://www.imdb.com/title/tt0816692/
  • bir filmin icinde "kip thorne" ismi geciyor ise o film beklenir
  • 2014 yılında gösterime girmesi kesinleşmiş film.
  • christopher nolan'ın sıradaki filmi, bir terslik çıkmaması halinde devasa boyutlarda olup çok beğenilecek bu bilim kurgu olacaktır.

edit: (bkz: #46891990)
  • daha imdb'de tarihi bile yok sabırsızlıkla beklemeye başladım.

''film izleme tutkusu nasıl acıya dönüşür'' ün kitabını yazacağım yakında.

django unchained, oblivion, elysium derken acı çekmeye başladım sabırsızlıktan.

ehehe edit: aradan yirmi ay geçmiş. tabi tarih falan belli oldu, çok az kaldı gösterime girmesine de. şimdiden hakkında yüzü aşkın entry bulunmakta... helecandan ölebilirim. uuuu.
  • büyük ihtimalle michael caine, joseph gordon lewitt ve tom hardy'nin kadroda kendilerine yer bulacağı filmdir. malum nolan artık bunlar olmadan film yapmıyor.

başrol olarak christian bale ya da dicaprio da olmasın artık. pitt, depp, ya da cruise gibi başka büyük starlarla çalışsın ya da pek ünlü olmayan birini bulsun artık.

edit: hugh jackman olursa laf etmem bak onu unutmuşum.

edit 2: marion cotillard ve cillian murphy'yi unutmuşum bak onlar da sağdan soldan çıkar büyük ihtimalle.

edit 3: tamam caine haric göt oldum kabul ediyorum.
  • merakla beklenen, sinema ile bilimin bir karışımı olmasını beklediğim bilim kurgu filmi. umarım tüm kaliteli bilim kurgular gibi felsefi yönü üst düzeyde olur.
  • resmi olarak christopher nolan'ın yönetmenliği üstlenmesi ile beni bekleyiş moduna geçirerek şimdiden ömrümden çalmaya başlamış filmdir;

-steven spilberg versiyonu nasıl olurdu bilmiyorum ama christopher nolan bu filmi -her zaman yaptığı gibi- olabildiğince ayağı yere basan, gerçeğe yakın, bilimsel yapmaya çalışacaktır.

- inception'ın dvd'sini izleyenler veya biraz kamera arkasına bakmış olanlar bilir, nolan rüya hakkında olabildiğince bilim adamından fikir almaya çalışıyor. bu sefer yanı başında orjinal fikrin sahibi kip thorne olacağından, değmeyin nolan'ın keyfine.

- vefalı insan nolan, bu filminde de her zamanki gibi "uğuru" michael caine'e -ufak bile olsa- bir rol verecek, sevdiği aktörlerle çalışmaktan çekinmeyecektir.

- müzik için hans zimmer'den başkası ile çalışabileceğini düşünmüyorum. bana kalırsa hans zimmer, christopher nolan sayesinde sınırlarını zorlamakta, dolayısıyla ağzı kulaklarında. umarım yine birlikte çalışırlar ve daha çılgın "fikirler" dinleriz.

- ve beni en çok endişelendiren konu görüntü yönetmenliği. memento'dan beri beraber çalıştığı yol arkadaşı wally pfister ın artık yuvadan uçması ile birlikte bu görevi kime teslim edeceği merak konusu.

özet gerekirse; transcendence ile birlikte 2014'ü bekleme sebebi.