• devam filminde ben affleck oynayacak söylentileri şimdiden konuşulmaya başlanmistir. nolan ve affleck, tam tencere ve kapak olur...

şaka lan şaka..yalnız metyu mahanihey, mat deymın, jessica çasteyn ve tabii maykıl keyn gibi sağlam oyuncuların fena harcandığı da bir film olmuştur zannımca...
  • ilk yarıdaki mısır tarlalarının film içerisinde hayati bir öneme sahip olduğunu finale doğru gözlemlediğimiz filmmiş.
  • "do not go gentle into that good night,
    old age should burn and rave at close of day;
    rage, rage against the dying of the light.

though wise men at their end know dark is right,
    because their words had forked no lightning they
    do not go gentle into that good night.

good men, the last wave by, crying how bright
    their frail deeds might have danced in a green bay,

wild men who caught and sang the sun in flight,
    and learn, too late, they grieved it on its way,

grave men, near death, who see with blinding sight
    blind eyes could blaze like meteors and be gay,

and you, my father, there on the sad height,
    curse, bless, me now with your fierce tears, ı pray.
    rage, rage against the dying of the light."

ölmekte olan babasına, dylan thomas/1951
  • senenin en iyi filmlerinden biri ama bir başyapıt değil. yönetmen christopher nolan olduğundan beklentim daha yüksekti. bu filmde de dark knight rises'taki olduğu gibi ufak tefek kalite problemleri var.

matthew mcconaughey'in kovboy imajına çok şartlanmışım uzaydaki görüntülerini bayağı yadırgadım. bu arada killer joe filmindeki soyadı da cooper idi.

filmi cumartesi gecesi akasya avm imax salonunda izledim. izlediğim diğer imax filmlerindeki netlikten çok uzaktı. belki bu sebepten görsellikten etkilenmedim. gravity'nin görselliği bu filmden çok daha iyiydi.

--- spoiler ---

filmdeki akışın çoğu film bittiğinde kafama oturmuştu. tabii bunda filmde cooper'un ısrarla beşinci boyutu yapanlar insan demesinin büyük etkisi var. yalnız bence tek açık kalan ilk wormhole'un nasıl oluştuğu. çiftlikteki nasa'nın beşinci boyut olmadan nasıl bulunduğu konusu da muamma ama wormhole kadar önemli değil.

--- spoiler ---
  • nolan bey de öyle buyurmuş, filmle ilgili aklınıza takılanlar için filmin bilim danışmanı tarafından yayınlanmış bir kitap var. sadece 19 amerikan dolar'ına hemen şimdi sahip olabilir ve 5. boyuta nail olabilirsiniz.

link
  • ilk olarak beğenenlerin mi, beğenmeyenlerin mi orospu çocukluğu ile itham edileceğini merak ettiren filmdir.
  • christopher nolan sen ne var ya adamın dibisin ya film mükemmel...
  • geçen sene bu zamanlar gravity yüzünden astronot olan kitleyi bu sene fizikçi yapan film.
  • hollywood filmi değil mi, bir klişelilk yapıp gemiye olaylardan haberi olmayan, istemeden binmek zorunda kalmış birilerini de bindirselerdi bari diye düşündüğüm film.
  • güzel film.

--- spoiler ---

o değil de filmdeki gibi saatte bilmem kaç yıl geçen bir gezegene ya da onun gibi bir şeye gidip 1 saatte 20 yıl ötesine geçip sonradan geri dönmek vardı. belki türkiye 20 yıl sonra daha güzel bi yer olurdu da, gençliğimiz bitmeden görürdük.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap