şükela:  tümü | bugün
 • filmi izleyen herbokologların tamamıdır.

  1. kara delik delik değildir. kara delikler küre şeklinde çok yoğun maddelerdir. yapıları maddesnin bos-einstein haline benzer. ölçülebilir çapa sahip küre şeklinde ve kütlesi olan maddesel gök cisimleridir. fizik ötesi veya hesaplanamaz bir özelllikleri yoktur.

  2. kara deliklerin içine girmeniz mümkün değildir. en fazla üzerine sümük gibi yapışırsınız.

  3. kara deliklerin siyah olmasının sebebi ışığı geri yansıtmıyor oluşudur.

  şimdi bu salaklar kara delikleri bir pencere zannediyorlar. adam sormazlar mı neden bu pencerelerin hepsi sana dönük?

  be kodumun npc'si: bir tane bile kara delik elips olmaz mı ha? hangi açıdan bakarsan bak yuvarlaktır bunlar. çünkü küredir. hepsi sana bakmıyor. işte bu adamlar 20 yaşında güneş çizip güneşe gülen yüz koyan teletabilerdir.

  be insan demosu: karadeliğin içine girip zamanda ileri veya geri gidebileceğini nasıl mantıklı bulursun?

  be ayçiçek yağını evde tartıp sözlükte başlık açan 5 litre cıvayı makine yardımıyla kafasına fırlattığımının evladı: bu işin ilmini okumuş ve gök cisimlerinin maddesel yapısı hakkında kitaplar yazmış profesörlere "cahil" diyebilecek kadar cahil misin?

  arkadaşlar bu durum ciddi:

  sözlüğün boku çıktı. insanlar artık internete kimlikleri ile girsinler. çok ciddi söylüyorum. birisi bir konuda ahkam kesiyor. bir kişi gidiyor doktora insan vücudu öğretiyor, aynı kişi gidiyor öğretmene eğitim bilimleri öğretiyor, aynı kişi mühendisle beton santrali muhabbeti çeviriyor, aynı kişi gidiyor fizik profesörüne "sen quantumdan ne anlarsın" diyor. sktr lan! sktr git hoşşşttttt!

  bundan sonra şöyle bir kural getirilebilir: uzmanlıklarla ilgili yazıların altına dijital mühür eklenir. eğer bir kişi uzmanlık gerektiren bir konuda konuşuyorsa mührü var mı bakarız. mühür yok mu? tekmeyi bas. sen git kediye köpeğe anlat o çöp bilgileri. kodumun özentisi.
 • --- spoiler ---

  kara delikler küre şeklinde çok yoğun maddelerdir. yapıları maddesnin bos-einstein haline benzer. ölçülebilir çapa sahip küre şeklinde ve kütlesi olan maddesel gök cisimleridir. fizik ötesi veya hesaplanamaz bir özelllikleri yoktur.
  --- spoiler ---

  şimdiye kadar olduğum en salakça şey olabilir. gün geçmiyor ki ekşi sözlük'te daha salakça bir yazıyla karşılaşmayalım.

  küre şeklinde olduğu varsayımsal bir olgu. kara delikler gözlemlenemediği ve ışık dahil her şeyi içine hapsettiği için yanına yaklaşmak mümkün değil. arkadaş samsung s4 kamerası ile kara deliğin fotoğrafının çekilebileceğini düşünüyor herhalde.

  ayrıca madde değil enerjidir. belli başlı bir formu yoktur yani.

  "ölçülebilir çapa sahip küre şeklinde ve kütlesi olan maddesel gök cisimleridir. fizik ötesi veya hesaplanamaz bir özelllikleri yoktur."

  burası zaten en salakça kısmı. güneşin milyonlarca kat yoğunluğuna sahip olduğu 'düşünülen' ve ışığın dahi kaçamadığı güçte magnetik alanı olan bir enerjinin kütlesini çapını nasıl ölçüyorlarmış merak ettim doğrusu...
 • bak demiş ki: "küre olduğu varsayımsal"

  o zaman neden bütün karadelikler tam yuvarlak olarak iz gönderiyor? hepsi mi bize bakıyor... newyork torbacısı mısın en insan evladı bu nasıl kafa?

  al sana kaynak

  kaynağımızda kara delikler üzerinde yapılan araştırmalarda nedense sürekli "çap" değeri hesaba katılmış.

  ayrıca kara deliklerin etrafında oluşan "olay ufku" mükemmel bir daire olarak betimlenmiş.

  bütün dileğim bir kara deliğe düşmendir sayın sd kart. senden disket olmaz disketttt.
 • entry nick uyumunun sözlük anlamı bu başlıkta saklı.