şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle tekstil isletmelerine laboratuvar, ürün denetimi ve belgelendirme gibi hizmetler veren kurulus.
 • rohs'un yürürlüğe girmesine 3 ay kala türkiye ofisinin kapısında kuyruklar oluşmuş tekeldir. bir türk standartları enstitüsü vardı noldu ona.
 • 1890'lı yıllarda ingiltere'de açılan, şimdi ise bir dünya devi olarak test hizmetleri sunan kuruluştur. dünyada 100'den fazla ülkede 1000'den fazla laboratuvar ile hizmet vermektedir. türkiye'deki merkez ofisleri istanbul'da yenibosna'da bulunmaktadır. bu ofislerinde yürütülen laboratuvar faaliyetleri haricinde denizli ve alaşehir'de de hem ofis hem laboratuvarları bulunmaktadır. gözetim, denetim, laboratuvar testi, gıda testi, gıda belge ve denetim ve otomotiv alanında hizmetler sunmaktadır. aklınıza gelebilecek her sektör için dünyada birçok test yapmakta ve belge vermektedir. girdiğiniz pek çok ünlü şirketin duvarlarına göz atacak olursanız intertek tarafından onaylanmış bir sertifikasına rastlayabilirsiniz. istanbul'da yani yenibosna'da bulunan ofislerine dün itibariyle resmi olarak ikinci gıda laboratuvarlarını açmışlardır. daha önceden manisa'nın alaşehir ilçesinde gıda testlerini yürütüyorlarmış. istanbul gibi gıda sektörünün yoğun bir faaliyet gösterdiği bir şehir için oldukça akıllıca bir adım olmuştur. bu özel kontrol laboratuvarında gdo, fiziksel, kimyasal, gıda ile temas eden malzemeler ve mikrobiyoloji gibi toplamda 200'den fazla analiz yapılabiliyormuş. 750 firmaya hizmet vererek senede 50 bin test yapmayı planlıyorlarmış.
 • yenibosna çobançeşme tarafında, eskidji bit pazarının 150-200 metre yukarısında sol tarafta bulunmaktadır. iş görüşmesine gidecek arkadaşlar için adres bulma açısından, eğer taksiye binilecekse, anahtar kelime eskidji'dir. yenibosna metrobüs durağından intertek'in binasına taksiyle, an itibariyle 7.50 tl ile 8.00 tl arası tutmaktadır.

  insanlarına gelince; a'dan z'ye, hepsi çok yardımsever, iyi niyetli ve düzgün kişiler. zaten çalışanların çok büyük bir bölümü genç nüfus.

  edit: temmuz 2015 itibariyle 9 tl tutmaktadır.
 • müşteri ilişkilerinin kötü yönetildiğini düşündüğüm tekstil, gıda ve oyuncak firmalarına test hizmetleri veren kuruluştur. müşteri temsilcisi yardımcısı ve müşteri temsilcileri sık sık değişir siz de her yeni gelen müşteri temsilcisinin daha önceki milyon tanesinde olduğu gibi gereksiz ve rapor tarihi ertelemek için sorulan sorularına cevap vermek zorunda kalırsınız. kendisine tam alışırsınız fakat oradaki yoğun tempoya dayanamayan genç temsilci gider yerine yenisi gelir ve siz de filmi başa sarar sürekli mail cevaplamak zorunda kalırsınız.
 • türkiye'nin ağırlıklı olarak ihracat yaptığı kuzey ırak gümrüğüne girişler için yetkilendirilmiş tek firma.
  aslen fransız firması ancak londra'yı merkez olarak gösteriyorlar.
  ihracatçılarımızın tüm bilgileri fransa'daki ofise gidiyor. oradan onay verilirse ihracat izni veriliyor.
  resmen bir ülkenin ihracat iznini bir firmaya vermişler, o ne derse o oluyor. ihracatçılar inanılmaz şikayetçi. ihracatları bilerek aksatıp insanları mağdur ediyorlar. bir mail atıyorsunuz 3 gün geri dönüş yapmıyorlar.
  eskiden uygulanan prosedürlere göre rahatça gönderilen ürünleri haftalarca gümrüklerde bekletiyorlar. ihracatçı birlikleri hiç bir şey yapamıyor. herkesin bu firmaya eli mahkum. fatura başına ödeme alıyorlar. hemde öyle az buz ödemeler değil! fatura bedelinin en az yüzde biri + kdv haraç kesiyorlar. yaptıkları hiç bir şey de yok. tek amaçları insanların işlerini, ihracatlarını zorlaştırmak ve bunun karşılığında insanlardan milyonlarca dolar para tırtıklamak.

  ayrıca istihbari bilgi olarak, hangi firma hangi firmaya ne ihracat yapıyor, kaç paraya satıyor, sattığı malın içinde neler var, bu ürünü yaparken nerelerden hangi malları almış?...
  bunun gibi firmalara özel stratejik tüm bilgileri almadan size ihracat izni vermiyorlar.

  yetkili kurumların bu tür firmalara ciddi yaptırımlar uygulaması gerekiyor. zaho sınır kapısında sırf bu firmanın zorluk çıkarması yüzünden binlerce tır mağdur olmuş durumda.
 • insan kaynakları elemanlarının ağzını açma lutfunda bulunmaları için nerdeyse gram altın istediği fransız asıllı yenibosna yerleşkeli şirket.