şükela:  tümü | bugün
 • facebook üzerinde faaliyet gösteren mükemmel bir gezi, yardım ve sosyal aktivite grubu.

  kontrollü büyüyorlar, güzel işlere parmak basıyorlar.
 • samimiyetten uzak, egolarını yarıştıran ve her fırsatta birbirini kötüleyen yöneticilerden oluşan çakma gezi grubu.
 • herkes gibi ön yargıyla girdim gruba. zaten aynısı yapanlar varken neden başka bir grup daha dedim. sonra dediğimi yedim.

  bu grup o kadar bizden, o kadar içimizden ki. kendinizi asla yabancı hissetmiyorsunuz. yediden yetmişe herkese hitap edebiliyorlar. her şeyin en güzeli yapmaya çalışıp , üyelerini mutlu etmeyi amaç edinmişler ve bence bunu başarıyorlar.

  biz bu işten para kazanalım diye bir dertleri yok en başta. düzenledikleri kampların neredeyse tamamı ücretsiz. ücretli olanlar ise 10 lira olacak kadar komik bir rakam. otostop festivali adı altında bir festival düzenliyorlar. üç günlük kamplı festival bileti geçen yıl 50 lira idi ve yanlış hatırlamıyorsam bir alana bir bedavaları bile vardı. cem adrian, manuş baba, can bonomo, gazapizm, sattas, adamlar ve adını hatırlayamadığım onlarca grubu elli liraya izlettiler bize.

  facebook gruplarının hepsi aktif bir şekilde çalışıyor. otostop, couch,help,kamp,food her grupta devamlı post akışı var. en sevdiğim patiturkey sanırım. sürekli sokak hayvanları için besleme yapıyorlar, barınaklara gidiyorlar, sahiplendirme yapıyorlar .

  kim ne derse desin bu grubu seviyorum ben. 9-10-11 kasımda kartepe kışa merhaba kampları var. gitmek için gün sayıyorum.
 • (bkz: interrail turkiye) grubundan atılanların açtığı çakması. yanlışlıkla interrail grubu sanıp etkinliklerine bile gitmişliğim var asdfghjklş.

  bu grubu açan arkadaşlara sormak istiyorum inter turkey ne demek ? ulan dünyada bir sürü gezgin ismi var girişim ismi var interrail turkiye' ye benzeyeceğim diye böyle bir isim koyulur mu ? grup profili ise (bkz: biji kürdistan) 'dan oluşur .

  grup işleyişi baştan sona interrail turkiye gibidir. interrail hangi yan grubu açarsa akşamına bunların da açtığını görebilirsiniz . sitelerinde 7 haziran 2013’ te kurulduğu yazıyor 2015’ ten önce alınmış bir isim bir paylaşım bir içerik tek bir tane bile kanıt yok. şizo musunuz ogliim.
  ilginçler.
 • kuranların seyahatle alakası olmadığını içlerine girince gördüğüm. hele hele ki vizyonsuzlukta yerlerde olan çakma seyahat grubu. tabii öğrendik ki adamlar tacizden (bkz: interrail türkiye) ile davalık olmuş ve gruptan atılmış kişilerden oluşuyormuş.

  ağva kamplarında dönen uyuşturucuları gördükten sonra jandarmanın şu tiplere el atmaması ilginç. hem de efsane ilginç. aleni.
 • fotoğraf sanatçısı (bkz: gökhan emre akıl) ile güzel bir projeye imza atmaktadırlar.
  bir adım bir yudum