• diğer insanlar üzerinde bırakılan izlenim, öngörü... "güzel intiba bırak ki sevilesin, rantın olsun" muabbeti öğütlenir.
  • akkusativ eki aldığında yine de "bağ" görünümü vermeyecek olan intibak veya intibah ile karıştırılmasından mıdır, yabancı kökenli kelimelere türkçe akkusativ eklerinin ne şekilde ekleneceğine ilişkin yaygın cehaletten midir bilinmez, sonuna aldığı -ı ekini, birçok kişinin, düpedüz -ı yerine, "-ğı" olarak eklemesi, hatta utanmasalar neredeyse hijyenik kadın bağı diyecekleri, bilenler ve doğrusunu kullanabilenlerce ise "ne bağı ne bağı?" sorusuna yol açması kaçınılmaz olan garabet potansiyeli, bilmeyenin elindeki tehlikeli silah.
  • vedat milor ustamız da test etmiştir: https://www.youtube.com/watch?v=0l1dkeyaoja

tahmin ettiğim gibi %30 koyun %70 dana kullanıyorlar. bu nedenle çoğu arkadaşıma çok yağlı gelir.bana göre yağı ve lezzeti yerinde. ama vedat milor'e yağı az gelmiş, "ben biraz daha yağlı severim" dedi adamç daha ne kadar yağlı olacak anlamadım.
  • mevzu, cami, mevki gibi kelimeler gibi bu kelime de aslen arapçaya has ayın ünsüzüyle bittiği için ünlüyle başlayan ek aldığında araya kaynaşma harfi girmez, girmeyebilir en azından.
  • kartal'daki hakiki şubesinde istanbul'un en iyi dönerini yiyebilirsiniz. servis 'elit' değil ama çok canayakın ve hızlıdır.
    döneriyle tokatladığı istanbul'da bulunan diğer iyi dönerciler:

bayramoğlu döner
    dönerci celal usta
    met et döner

güncel: son gittiğimde porsiyonlar küçükmüştü ve döneri ortalamaydı. övüşmemiz buraya kadarmış.
  • izlenim manasındaki* arapça kökenli sözcük.
  • "ne yaşarsanız yaşayın; birine en son davranış şekliniz, onda bıraktığınız tek fotoğraftır."

denemeler, t. s. eliot
  • kartal şubesinde 100 gr tombik döner ve ayrana -2 kişilik- 30 lira alan lokanta. ayrıca salata müessemizden diyerek salata da ikram etmeleri hoştu lakin o hesabın üstüne buzlu su ikram etselerdi ilk intibaları gözümde daha yüksek olacaktı.
  • kartal şubesine gidilmemesini şiddetle tavsiye ettiğim dönerci.

girişte samimiyetsiz kocaman bir gülümseme ile "hoşgeldiniz efenim", çıkışta ise "afiyet olsun iyi günler " yılışıklığı dışında ucuz muadillerinden farkı yok.

2 döner, 1 iskendere 81 lira ödedim demin. çay ikramı yok, çalışanlar siz kalkar kalkmaz pos makinası ile üzerinize koşuyor resmen. patates kizartmalari soğuk ve muhtemelen saatler önce hazırlanmış. domates salatası sadece çubukla yenilebilir düzeyde ince kesim. ıskender bayık bir sostan ve 12 cm uzunluğunda etlerden oluşuyor. bıçakla iskender kesip yiyorsunuz. ben öğrenci evinde, bu restaurantin pilavindan daha güzel pilav yapıyordum.

yemek mekanlarından çok beklentisi olmayan bir insan olarak ilk defa bir mekani, fiyat-kalite açısından çok kötü buldum. sunum kötü, lezzet kötü, ilgi kötü, hesap muazzam.
  • kavacık şubesi sadece döner restauranta dönmüştür.

döner on üzerinden 8 , iskenderi 9, ayranı 10 tam puandır.
hesabın var mı? giriş yap