şükela:  tümü | bugün
  • şu aralar üzerimde bulunan istek.
    2000 lira civarı taksitim ve telefon taahhütüm var. bunları bir kaç ay içinde ödeyip işten çıkıp evi boşaltıp son bir günü istanbul'da geçirip intihar ediceğim.
    hayata dair güzel planlarım var yaf.
  • sirf bir ders icin okul uzarsa benim içimden gelecek olan ilk şey
  • hep söylediğim gibi kronikleşmişse çaresi bir iki kür ayahuasca olan boktan istek. ne gerek var olm zaten hepimiz öleceğiz. bi ölmeden önce hele bir gör neler olup bitebilir ondan sonra karar ver.
  • bazen gelir, kime gelmez ki, çay ikram eder yollarım.
  • o kriz anı gelip her çeyi göz ardı edeceğim ana kadar edenlere, etmeye teşebbüs edenlere ve hatta o lafı ağzına alanlara bile sinir ve ifrit olduğum fakat gel gelelim yıllar öncesi o an geldiğinde kendimi bu ucuz ve basiretsiz girişimden alamadığım istektir.
    yapılabilmesi ve hatta aklınıza gelmesi bile zor olsa da derin derin nefes almaya çalışın. başka bi şeylerle oyalanmaya çalışın. mesela gelip bunu okuyabilirsiniz.
    ve bir not: bu isteği yalnızca bir kez dahi dile getirenleri iyi inceleyin, yanlarında olmaya çalışın, siz olamıyorsanız olabilecek insanlara haber verin. ona bir kedi alın kuş alın ne biliyim ejderha falan alın ki onlarla ilgilenip tekrar hayata bağlanma isteğini yeşertin
  • bu ara sık sık yoklamaktadır hayırlısı artık.
  • ansızdır gelir geç'er düşündürür seni saatlerce daha sonra umut edersin güzel olacak dersin bir düşünce kalır kafanda
  • bir kere bulaşan artık pek uzak kalmaz bundan. unutmak için hayata karışırsın, bir gece ansızın, yine bu istek, kaplamış tüm benliğini.

hayatta da tutunacak, şööyle gerim gerim gerdirecek başarıların yoksa, savunamazsın ona karşı, yaşamayı.

sahi yaşamanın kutsal bir yanı kaldı mı?