şükela:  tümü | bugün
 • intihar kendi başına yapılan bir eylemikem ölmeyi beklemek çok farklı bir boyut . çok defa hayallerim de bir doktor tarafından kanser tehsisi konuluyor ve bundan zevk alıyorum

  edit: gramer naziler için kafam güzeldi gömmeyin ..
 • (bkz: intihar)
 • (bkz: arasinda ki)
 • öncelikle (bkz: intihar)

  intihar etmek, ölmek isteme düşüncesinin fiile geçmiş halidir. çok az insan intihar edecek cesaret gösterebilirken, ölmeyi isteyenlerin sayısı ters korelasyondadır.
 • intihar ettiğinde zaten ölüsün demektir. yani kimse intihar ettim diyemez, intihar girişimi olanlar girişimde bulundum derler.
  ölmeyi isteyen kişi bu isteğini dile getirirken sağdır. ölen birisi hakkında ölmeyi isterdi şeklinde geçmiş zaman kullanılır.
  sonuç: birisi ölü iken diğeri yaşıyordur yada lanet olsun walking death.

  edit: imla.
  edit 2: türkçesine laf atanların bir kısmının klavye düzeni bozuk sanırım. yılan deveye boynun eğri demiş.
 • canının çektiği bir yemeği yapmak ile gidip lokantada yemek arasındaki farka benzer.
 • intihar olayı dışında böyle bir soruya verilebilecek bütün cevaplar soranı intihara sürükleyecek türden olabilir. “eğer” buna cevap arayan kişi bozuk bir psikolojiye sahipse, naçizane tavsiyem bunu ekşi sözlükte imla kurallarını hiçe sayarak çok bozuk bir anlatımla ifade etmeye çalışmamalıdır. psikolog değilim, ancak dalga geçilme ve aşağılanmanın insan psikolojisi üzerinde yapacağı ağır tahribatı biliyorum. o nedenle bu tür soruların yanıtı sosyal mecralarda değil, profesyonel destek verebilecek yerlerde aranmalıdır diye düşünüyorum.
 • cevabı basitir. (bkz: cesaret)

  edit: öncelikle: (bkz: #70074060)

  her insanın muhakkak hayatının belli bir bölümünde başına tüm tersliklerin üst üste geldiği, gücünün tükenip, kendini çaresiz hissettiği zamanlar olmuştur. ölüm böyle zamanlarda kurtuluşunuzmuş gibi gelir fakat bunu eyleme dönüştürmek için gemileri yakmanız gerekir. intihar noktasına geldiğiniz zaman insan beyni- duyguları bambaşka bir şekilde işliyor. ne kendini, ne ardını düşünüyorsun. işte aslında hiç de sağlıklı olmayan cesaret bu noktada geliyor gözün hiçbir şeyi görmüyor. gözünü karartıp tek amacın olan ölümü kendi ellerinle gerçekletiriyorsun.

  yani ne bileyim sığ gelebilir size fakat kendi tecrübelerimden yola çıkarak yazdım bunları. umarım soru işaretlerini giderebilmişimdir.
 • intiharı kafasına koymuş birinin dilemması vardır; geride kalanlara ağır bir suçlama ile geride kalanların üzülecek, kahrolacak olmasının yarattığı vicdan. hangisi ağır basarsa intihar gerçekleşir/gerçekleşmez.

  hastalık dileyerek ölmek isteyen ise ne kimseye bir suç bırakmak ister, ne de intiharın sonunda geride kalanların kahrolmasını. sessiz sedasız, sansasyonsuz bir şekilde sahneden çıkmak ister. ölüm tercihinin belki de en onurlusu fakat en korkağı.