*

şükela:  tümü | bugün
  • intihar kendi başına yapılan bir eylemikem ölmeyi beklemek çok farklı bir boyut . çok defa hayallerim de bir doktor tarafından kanser tehsisi konuluyor ve bundan zevk alıyorum

edit: gramer naziler için kafam güzeldi gömmeyin ..
  • demet akalının türkçeyi katletme taktiğini kullanarak popüler olmaya çalışan yazar başlığı.
  • birisi potansiyel iken diğeri idealdir.
  • (bkz: intihar)
    edit: başlıkta bir çok yazım hatası vardı. bunlardan biri de "intahar" idi. başlık düzeltilmiş daha sonra. gramer nazilikten değil de başlığı komik bulduğum için vermiştim bkz'ı. dalga geçmek gibi bir niyetim yoktu. hepimiz bazen ölmek istiyoruz, bazen intiharı düşünüyoruz. dalga geçilecek en son şey bu. başlık sahibine mutluluklar diliyorum.
  • (bkz: arasinda ki)
  • öncelikle (bkz: intihar)

intihar etmek, ölmek isteme düşüncesinin fiile geçmiş halidir. çok az insan intihar edecek cesaret gösterebilirken, ölmeyi isteyenlerin sayısı ters korelasyondadır.
  • intihar ettiğinde zaten ölüsün demektir. yani kimse intihar ettim diyemez, intihar girişimi olanlar girişimde bulundum derler.
    ölmeyi isteyen kişi bu isteğini dile getirirken sağdır. ölen birisi hakkında ölmeyi isterdi şeklinde geçmiş zaman kullanılır.
    sonuç: birisi ölü iken diğeri yaşıyordur yada lanet olsun walking death.

edit: imla.
    edit 2: türkçesine laf atanların bir kısmının klavye düzeni bozuk sanırım. yılan deveye boynun eğri demiş.
  • canının çektiği bir yemeği yapmak ile gidip lokantada yemek arasındaki farka benzer.
  • intihar olayı dışında böyle bir soruya verilebilecek bütün cevaplar soranı intihara sürükleyecek türden olabilir. “eğer” buna cevap arayan kişi bozuk bir psikolojiye sahipse, naçizane tavsiyem bunu ekşi sözlükte imla kurallarını hiçe sayarak çok bozuk bir anlatımla ifade etmeye çalışmamalıdır. psikolog değilim, ancak dalga geçilme ve aşağılanmanın insan psikolojisi üzerinde yapacağı ağır tahribatı biliyorum. o nedenle bu tür soruların yanıtı sosyal mecralarda değil, profesyonel destek verebilecek yerlerde aranmalıdır diye düşünüyorum.