şükela:  tümü | bugün soru sor
 • intihar etmeyi unutmak. aslında pek vazgeçme nedeni olmasa da, fahri olarak ondan sayıyoruz...
 • bir kız. tam hayattan umudunu kesmişken, ya da ne bileyim hayatın çok sıkıcı vs olduğunu düşünmeye başlamışken bir mektup yazar bırakırsınız bir kız için, çocukluğunuzdan beri yanınızda olan, zaman zaman bir arkadaş, zaman zaman daha yakın, zaman zaman daha uzak olmuş olan ama hayatınızda hep olmuş olan kız için. ama mektubun o kıza ulaştığından da emin olmak istersiniz, çünkü söyleyemek istediklerinizi söyleyebileceğinizden emin olmak için. ama aklınıza intihar sonrası odanızın ve evinizin her köşesinin didik didik edileceği gelir, saklamayacak bir yer ararsınız mektubu. saklarsınız da, mektubun kimse tarafından bulunmayacağından emin olmanız o çok değer verdiğiniz kızın zan altında kalmaması, yokluğunuzda başının ağrımaması açısından önemlidir. ama sonra da mektubu sakladığınız yeri kıza söylemek zorunda kalırsınız ve niyetinizi belli etmiş olursunuz, sonra o kız mektubu değil sizi istediğini söyler. bir dosta ihtiyacı olduğunu söyler. zaten çok da cesaretiniz yoksa intihar etmeye, vazgeçersiniz bir kızın bir sözüyle. ama o günleri hiç unutmazsınız ve intiharın bu kadar yakınından döndüğünüz için daha yaşam dolu olursunuz, hayatın değerini anlarsınız.
 • bir sonraki aşamada ne olacağı bilinmediğinden muhtemelen bilinmezlik korkusu.
 • ailenizin, o ayı çıkarmaya ancak yetecek son paralarını acillerde harcayacakları düşüncesi..
 • mahalle fırıncısı hasan amcanın , fırınından daha yeni çıkmış sıcacık ekmeğe sürdüğüm , antepten gelen tereyağ ve ıspartadaki vefalı dostumun , her yıl iki kez gönderdiği gül reçeli ikilisinin damakta bırakacağı lezzet.

  sevgilinin dudaklarındaki çilek aromalı ruj , bilhassa dudaklar.

  emirgan'da , pembe köşkte içilen bir bardak çay.

  bolu , yedigöllerde , nazlı gölün kenarında kamp kurmak , gece mangal partisi ve arkadaşlarla ateş başındaki sazlı sözlü muhabbetler yada sevgilinin omzunda gecenin sessizliğini dinlemek , ilerleyen vakitlerde uyku tulumlarını birleştirip , sevgiliyle yattığımız yerden yıldızları seyir etmek.

  dilenci vapuruyla boğazda gezmek , martılara simit atmak.

  clint eastwood'un çubuk makarna kovboy filmleri.

  dean koontz romanları.

  özel bir kadın'da julia roberts.
 • hayatı gözün önünden geçiren film şeridinin makaradan çıkması.
 • kimi zaman okunan bir kitaptır..

  (bkz: trotzdem ja zum leben sagen)*

  kimi zaman da son anda hayata giren bir insandır sonradan hayat arkadaşın olacak..
 • bir yerlerden atlama ise intihar aracı, yükseklik korkusunu farketmektir.
  silahın tutukluk yapması sonucu ilahi olgulara sarılmakta vazgeçirir bünyeyi.
  veya intahardan kısa bir süre önce alınan müjdeli bir haber vazgeçirebilir efenim.
 • (bkz: #6768253)