şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaşam iradesinin bendeki karşılığıdır. bazen kara kuşak sahibi gibi olduğumu düşünüyorum. adam seni o kadar iyi dövebileceğini biliyor ki, o kadar emin ki, dövmüyor. kudretinden ötürü, kudretini kullanmamayı seçiyor. ve ben.. ben o kadar iyi ölebilirim ki, öyle güzel gidebilirim ki, kalmayı tercih ediyorum. hayat bana saldırmadıkça, mevcut durumda kalabilirim. fakat üstüme gelirse, sonuçlarına katlanır(ız)
  • her insanın içine yerleştirilen egodur o bence. kimse mükemmel değil. kimimiz çirkiniz, kimimiz fiziksel olarak fazla kısa, uzun, eğri, büğrü falanız. bazılarımız iş veya aşk hayatında başarısız. neden intihar etmiyoruz peki? neden en büyük umutsuzluk halinde bile canımıza kıymıyoruz? ego yüzünden. beğenilmediğini, güzel veya yakışıklı olmadığını düşünen insanda bile ona kendini sevdiren bir şey var. sırf kendimiz olduğumuz için devam ediyoruz. aynada gördüğümüz ve aslında diğer insanların, özellikle karşı cinsin ilgisini hiç çekmeyen görüntü, itiraf etsek de etmesek de bizim hoşumuza gidiyor. iyiyim ya diyoruz. yani doğa, insanoğlunu kötümserliğe karşı korumaya almış durumda. organizma, yaşamaya planlanmış.
  • iradenin guc aldigi sey merak duygusudur, en azindan bende boyle. bir sonraki hamle nedir ve o hamle karsisinda ne yapacagim sorusu beynimin arka planinda surekli bir yerleri kurcalar durur.

bahsettigim hamle, hayatin hamlesi.