• bi yada bi kac nedenden dolayi olmeye eylim gosterme
    eceli beklemeden aceleyle gitme hevesi
  • "ben iletişim özürlü bi sadistim, beni seven varsa kafama vura vura anlatmak zorunda. ilgi istiyorum" demenin tehlikeli bi yolu. arkadaş kazara hakkaten ölebilir çünkü.
  • cok boktan durumlarla karsılasınca herseyden kurtulmak icin bir secim yolu...
    insana hic bisi kazandırmıyo..hic kimse ve hic bisi icin deymez...
  • intihar eden kişinin kurtarılması sonucu, olay kayıtlara geçirilirken kullanılan tanım.
    (bkz: intihar salgini)
    (bkz: intihar metodlari)
    (bkz: intihar mehtubu)
  • doktorların kendi aralarında suisid vakası olarak kullandıkları terim
  • (bkz: 182)
  • hormonlarla mantık arasındaki savaş. kişisel buhranlar, hormonların değişimini öyle bir tetikliyor olmalı ki bir süre sonra deli saçması düşünceler zihnin ana yollarında trafik kurallarına uygun bir şekilde akmaya başlıyor. zihinde gezen düşünceler, mantığın değil hormonların sonucu oluyor. bir delinin güzel ve düzgün konuşması başka türlü açıklanabilir mi acaba... şimdi atlasam, diye mantık yürütmeye başlıyor beyin; "ama iki kat aşağıda pancurlar açık, kesin oraya takılır, can çekişerek ölürüm". vazgeçiyor. aşkta da böyle mi oluyor acaba... yok, bir tek ölümde böyle oluyor. tekrar aşık olunabiliyor, tekrar ölünemiyor...
  • cinsiyete göre görülme sıklığı bilgileri oldukça çarpıcı olan olay. araştırmalara göre kadınlar erkeklerden tam 3 kat fazla intihar girişiminde bulunuyor ancak nedense intihardan ölen erkeklerin sayısı daha fazla.
hesabın var mı? giriş yap