şükela:  tümü | bugün
  • sanki bir komisyon, kurul tarafından alınmış ifadesini gizliden gizliye taşıyan bir kavram... "fenerbahçe yönetim kurulu önerdikleri sözleşmeye imza atmayan ogün ve abdullah için intihar kararı aldı" havası var..
  • depresyonun ileri bir evresine ulaşmak. sonrasında teşebbüs. sonrası da öbür taraf ya da taksim ilkyardım*
  • $upheci ve hicvetmeye kasan bir baki$la biraz sov kokan bir durum.
    intihar karari alinmaz, direkman intihar edilir tahmininden hareketle, yuruyu$ karari saymak gibi bir eylem. intihar karari alinacak al. yuruyus karari sayilacak say.
    alinan karar hemen saga sola soylenmelidir ki amac yerini bulsun. millet ilgi gostersin. bu karar uygulanmadan bilgi sahibi olmak imkansizdir goru$undeyim. karari aldin ama hala konu$uyorsan zaten koftisin demektir. demek ki, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yaptigimiz sadece.
    "- intihar karari aldim sinem. kararim kesindir."
    "- siktir git oldur kendini, o zaman ilgi gosterecem. kim ogretti size bu tribi ya. vermiyorum."
    "- ama ben sanmi$tim ki..."
  • kişinin eskide yaptığı hataları daha fazla hatırlayıp daha fazla pişman olmayı istememesi için alabileceği bir karar.

(not: böyle bir karar vermiş bulunuyor "değilim", entry'yi okuyup, "lan nooluyo diye mesaj atmayı düşünen sevenlerime öpücüklerimi yolluyorum buradan...)
  • karar akabinde niyet etmek gerekir. hanefi mezhebinde bu niyet şu şekilde edilir

niyet ettim, niyet eyledim, şu berbat dünyaya veda etmeye, uydum hastalıklı beynime

sonrasında intihar eylemi gerçekleştirilir. aksi taktirde intihar nafile olur.
  • - yardim cigligidir. kisi bu kararini uygulamadan fark etmek ve ona yardim etmek gerekir, yoksa is isten gecmis olabilir. kisi kararini vermisse zaten bunu kimseye soylemez ve olur.

- kimi zaman da "bakalim beni seviyorlar mi?" diye oyun oynamaktir. bu tipler surekli intihar edeceklerini soylerler, amac ilgi cekmektir.

- ciddi bir suctur. cunku en onemli sey insandir, dunyaya geldinse yasayacaksin, bunalima girmek en kolay yol, zor olan yasamak...
  • ikinci aşamadır. birincisi intihar etmek için sebepleri bir araya toplama aşamasıdır. ikincisi karar vermek... bir de üçüncü aşama var ki çok az kişi ikinciden üçüncüye geçiş yapar. uygulama aşaması. üçüncüye geçiş yapanların da ilk iki aşamayı oldukça hızlı ve gizli geçtiklerini farkedersiniz.
  • garip bir zayıflık anı sonucunda insanın gerçekleştirebileceği, şu ana dek intihar nedeniyle ölmüş her insanın bir zamanlar yapmış olduğu eylem. sadece karar verme aşamasında kalıp uygulamaya geçmezse iyidir. uygulamaya geçtiği takdirde elbet bir sürü insanın üzülmesine neden olur.
  • uygulamadan önce bir psikiyatr ile üzerinde konuşulması gereken karardır.
  • eskiden beri üzerinde düşünüpte korkaklıkmı , cesurlukmu olduğuna karar veremediğim hadisedir!