• http://www.imdb.com/…earch/keyword?keywords=suicide

ilk aklına gelenleri yazıp siktirip gidecek malların buradan araştırabileceği filmlerdir.
  • tom waits'ten dead and lovely şarkısı eşliğinde (herhalde 4 yıl bıkmadan dinledim) özendirici bir intihar sahnesiyle açılan; wristcutters (a love story) bu filmlerdendir.
  • ilk aklıma gelen, hep aklıma gelen hali için;

(bkz: the rules of attraction)
  • (bkz: fight club)
  • mizoguchi'nin de kimi filmleriyle yerini alabileceği hede. ve daha pek çok film.

yazacaklarım sözlükçüyü ilgilendirmiyor. zaten sözlük gibi akışkan ortamlarda yazmanın hükmünün de pek kıymeti kalmadığı düşüncesindeyim (ha sevdiğim üyelerin karalamalarını okumak da keyif veriyor o da ayrı çelişki). neyse sadede geleyim ben. 10 yıl sonra, o hayat memat anında hala burada olabilirsem bir hey gidi günler demeye bir kararlılık muhasebesine vesile olsun diye iliştiriyorum. şu: 55 yaşında intihar etmek çeyrek asırdır kafamda sabitleşmiş durumda. bir işbirlikçi bulabilirsem (ki var) diri diri gömülmekte karar kılmış durumdayım, sadık hidayet kitapları misali. en uygun ve korkutmayan intihar şekli o. karar gibi usul de muhtemelen değişmeyecek yani. maddi kaygılar söz konusu bile değil. iki temel amil, yaşlanma fikrini sevmiyor olmam ve tüketilecek hiçbir film kalmadığında içine düşeceğime kesin gözüyle baktığım zifiri karanlık. aslında kendimi bir halt zannettiğim üç beş yıl evvel tüketme çıtasını çok daha erken aşabileceğimi zannediyordum ama isim lazım değil keşfettiğim bir internet mecrası ıslak rüyamdan uyandırdı. şu kalan son 10 yılımda kayda değer kayda değmez tüm eksikleri telafi ederek (aslında etmeye çalışarak) toprakla o vuslat anına büyük bir huzurla gideceğim. cümle sinema tarihini içmek ve ölmek! bu da kendime ahdımdır. kıtipiyozdan kolpadan da yazmıyorum ha.

evet.
  • en sık kullanılanlardan biri olan " kıyıdan denize doğru yavaş yavaş yürüme" methodunu bir türlü anlayamıyorum.
    hayır insan insiyaki olarak suyun üzerine çıkar hemen ayağının ilk basamadığı yerde, yüzme bilmiyorsa bile!
hesabın var mı? giriş yap