şükela:  tümü | bugün
 • japonca orijinal adı adı kanzen jisatsu manyuaru olan ve 1993 yılında wataru tsurumi tarafından yazılan bir kitap. kitapta kendini asmaktan aşırı doz alımına kadar her türlü intihar yolu detaylı bir biçimde anlatılmış. hatta yazar atladığınızda ölme olasılığının daha yüksek olduğu binaların listesini falan yazmış. kitabın tükçe baskısı mevcut değil hatta ingilizce baskısını bile bulmak çok zor. kitap japonya'da pek çok yerde insanları intihara yönlendirdiği gerekçesiyle yasaklanmış. kitapta intiharın nedenleri, insanı buna iten psikolojik durumlar gibi şeyler üzerinde hiç durulmamış. kitap tamamen bir cep telefonunun kullanma klavuzu gibi. nasıl intihar ederseniz ölme şansınız nedir, size vereceği acının şekli ve derecesi, öldükten sonra bedeninizin nasıl görüneceği gibi şeyler yazıyor kitapta.
 • 11 bölümden oluşan intihar kılavuzu. kitapta meşhur aokigahara ormanı'ndan da bahsedilmiş. hatta söylenene göre bu ormanda intihar edenlerin birçoğunun yanında bu kitaptan bulunmuş.
 • bu kitabı orijinal dilinde alıp okuyabilmek için japonca öğreneceğim. bu arada kırmızı kapağı daha güzeldi ama artık değiştirmişler midir nedir gri bir kapak hazırlamışlar, beğenmedim.
 • ingilizcesini fellik fellik aradığım..
  bulan eden yeşillendirsin. bulduğumda editlerim. e-book da olur.

  (bkz: kanzen jisatsu manyuaru)
  (bkz: jisatsu manyuaru)
  (bkz: the complete manual of suicide)
  (bkz: aokigahara)
  (bkz: sea of trees)