şükela:  tümü | bugün
  • kadının bilinçaltındaki ataerkilliği ortaya koyar.

farkında olmasa da, kendi kadınlığını ve cinselliğini partnerinin malı varsayar. bu kadınlığı başka bir erkeğe sunarak ise, kendince erkeğin "malı"'nı gaspedip başka bir erkeğe vermiştir ve ondan intikam almıştır...

kendini ataerkillik tabusundan kurtarmış bir kadının buna ihtiyaç duymaması gerekir.
  • ilkçağ insanlari biliyorsunuz, öyle kafalarina göre "ohhh burasi püfür püfür, getir hanim kilimi ser şuraya" diyerek yerleşke kurmuyorlardi. bunlar genelde akarsularin iç taraflarina, denizden uzak tarafa yerleşirlerdi. toprak yapisinin uygunlugu, denizden gelecek tehlikelere uzak olmasi, rüzgara karşi doğal bariyer durumlari ve kilimin dalga altinda kalip islanmamasi gibi makul gerekçeleri vardi anlayacağınız. işte tarim, hayvancilik, çanak çömlek ve çocuk yapimi işleri vardi. başka mesgaleleri yoktu saniyorum. komple hayat tecrübesiyle edilinmiş bilgilerdi bunlar. yani deniz tarafina yerleşirsen sel olurdu, dalda elma dururken aslan avlamaya çikarsan aslan seni yerdi, avucunla su içmeye kalkarsan suyun yarisini yere dökerdin, sen çocuk yapmazsan başkasi yapardi falan. böyle bilgilerdi bunlar. simdi kazi alanlarindan çikan çanak ve çömleklere bakinca anliyoruz bunlari. bu kadinin tanimadiği biriyle yatip intikam almasi hali de aynen böyle bir hayat tecrübesi bilgisi kanimca. arada ebelenenler ve sobelenenler olduğu gibi çanak çömlek patladi diye kirik çömlekler basinda ağlayan sizlayanlar da var. ama "intikam almak icin tanimadigi biriyle yatan kadin" lafini duyunca "ulan tanidiği biriyle yatsa daha mi iyi" diyesim geliyor. duruma göre değişir farkindayim, ama istanbul'un ilkçağ döneminden kalan pendik'teki en eski insan yerleşimlerinden birinin kazi alanini kapatip, üstüne apar topar sigorta hastanesi diken ve kazi, mazi, çağ, mağ takmayan bir milletin ahvadi olarak boşverin diyorum, yatsin kadincağız istediğiyle. dilediği yerde bir sigorta hastanesi diker ilerde, size ne... siz arsa olup olmadığınıza dikkat edin yeter.

ve evet hepsi sosyal mesaj bunlarin, hepsi küresel isinma, her yer çanak çömlek doldu allahim..
  • leman sam sevme olasılığı yüksektir.
    dün gece hiç tanımadığı birine sırf ona benziyor diye vermiş olma ihtimali vardır.
    oha iğrencimdir artı sığımdır.
    (bkz: revenge fuck)
  • (bkz: aranıyor)

imza

tanımadığı biri
  • kişiliğinin esas değerinin "bedeni" olduğunu kabul etmiştir. demek ki sadece çekip gitmesi intikam almasına yetmiyordur, demek ki "yokluğu" tek başına bir anlam ifade etmiyordur. yani kendisi de adı gibi biliyordur aslında, karşısındaki adam onu kaybetmekten falan değil, sadece haklarını "devretmek"ten korkuyordur.
  • kadinlarin cogunlugu, tipki erkekler gibi, tanimadiklari birileriyle yatarlar. sorun hangi saikle hareket edildigi, intikam, ihtiras, ali cengiz oyunu olup olmadigi degil, sorun(sal) su: bir insani gercekten taniyabilir miyiz? en muhimi: eger simdi tanirsak, ileride unlu olunca, parayi bulunca da tanir miyiz?

(bkz: senden baska herkesle)
  • yattığı o tanımadığı adam bensem eğer, helal olsun ona. öyle böyle değil çok pis intikam almıştır, aferin.
  • turkiye de supheyle karsilanacak kadindir. en yollu kadinlarla yatmakta bile cesitli sorunlar yasayan turk erkeginin kafasinda turlu soru isaretleri brakacak ve muhtemelen gerceklesmeyecek bir olaydir.

basima gelmis bir olayi paylasayim; istanbul patlamalarinin oldugu gunun aksam saatlerine yakin bir vakitte istiklalden meydana dogru bir arkadasimla yurumekteyim iyi giyimli bir hatun geldi ve "pardon bir sey sorabilirmiyim" dedi buyrun dedik haliyle, kadin alici gozle suzerek "bu aksam benimle yatar misin!" diye sordu. o pek de alisik olunmayan sorudan sonra, gozune isik tutulmus tavsan gibi kalakalirken, aklima bin bir kusku geldi; acaba kamera ne tarafta, yoksa bobrek taciri mi... daha neler neler. neyse kendimi toparladim ve fahisemisin diye sordum, hatun "farkeder mi" dedi. ben de ne alakaysa fahiselerle yatmam dedim. hatun muhabbetten sikilmis olacak; "canım bu aksam biriyle yatmak istiyor benimle yatar misin" dedi. kahretsin ki bir turlu mantikli dusunemedim ve hayir dedimve kadin gitti. yanimda bulunan arkadas; "ulan manyak misin! gormuyor musun birine fena kizmis ve ona inat bu aksam birine verecek" diye bana cikisti. boyle iste zart diye birine vermek o kadar da kolay degil.
  • tanımadığı birisiyle birlikte olmak için en geçerli bahaneyi bulmuş kadındır. inşallah iyi bi şeyler götürmüştür!
  • sözlükteki erkeklerin derdi olmuş kadın.
    maşallah herkes de orospu demiş. kimse aldatan kocaya/adama pezevenk dememiş.
    canımlar yaaa, hepinizin çükü düşsün inşallah *