şükela:  tümü | bugün
  • bu bir sıfat tamlaması değil, bir insan adı. adamın adı intikam, soyadı dolu. üstelik bu adam sosyal bilgiler öğretmenidir. öğrencilere alay konusudur.
  • bu adam benim öğretmenimdi ortaokulda. adı ne kadar sertse kendisi o kadar yumuşaktı**.biz daha kendini görmeden adını duyduğumuzda korkmuş olsak da sonraki seneler dersi eğlenceyle geçti. sözlüye kaldırır, iki cümleyi siz söyledikten sonra konunun geri kalanını kendi anlatırdı. onun için herkes sözlüye kalkmak isterdi haliyle. ayrıca kızınca vuracak gibi yapar, ama vuramazdı. nerde tabi bedo (bkz: bedo) gibi adam. lakin kendisini saygıyla anıyoruz. bi de arabasının aynasına plastik üzüm salkımı asardı...
  • gazeteciliğin 11 sene geriden geldiğinin habercisidir.
  • benim zamanımda ahmet hamdi tanpınar ilköğretim okulunda inkılap tarihi dersi hocasıydı. ben o okula, taşındığımız için, son senemde başlamıştım(8.sınıf). ilk gün yeni sınıfıma gider gitmez sınıftakiler bana "biliyo musuuaan burda intikam dolu diye öğretmen vaaar" demişlerdi. önce algılamadım sonra da inanmadım. hatta bozuldum daha ilk günden beni keklemeye çalıştıkları için. "inanmıyosan öğretmenlerin tablosuna bak" dediler (hani şu her öğretmenin aşırı gençliğinden kalma bir vesikalığının, adının ve branşının olduğu dev tablolar). üşenmedim gittim baktım hakkatten de intikam doluydu adamın adı. o gün bunu tanıdığım herkese büyük bir hevesle yaydım. "anneeeaaa biliyo musuuan bizim okulda intikam dolu diye bi örtmen var. valla doğru anne ya şaka değil. dur babama da diycem. babaaaağ biliyo musuuaan..." hatta sülalemdeki uzak akrabalarıma bile yaymayı başardım. beni gördüklerinde "senin intikam dolu diye öğretmenin vardı di mi çocuğum" "sinirli mi bari hehehe" tarzı şeyler derlerdi. he bi de ben bu adama kopyadan yakalanmıştım. hey gidi intikam. neyse müdür yardımcısı olmuş şimdi. yolun açık olsun intikam dolu :v
  • (bkz: roket atar)
  • biziniz kartı olan adam.
  • 97 yahut 98 yılına ait olduğunu düşündüğüm sınıfça çekildiğimiz şu fotoda yer alan ortaokul öğretmenim olur kendisi.
    isminin aksi kişiliğe sahip bir insan olduğunu hatırlıyorum. bir de beyaz vosvos'u vardı sanırım.

edit: ulan fotoda tarih yazıyormuş, şimdi farkettim ahaha. fotoğraftaki tarihe göre yıl; 1999 ve orta sonuncu sınıfın son haftaları.
  • çocuğuma vereceğim isim. vallahi kıskandım mükemmel lan hahahahaha bi de öğretmenmiş. adam ideal ismimi çalmış soyadı dolu olanlar eqlesin. bişey deniycem.