şükela:  tümü | bugün
 • jean hegland'in romanı. post-apokaliptik bir gelecekte ergenlik çağındaki iki kız kardeşin kuzey kaliforniya ormanlarındaki yaşam mücadelelerini anlatıyormuş.

  sinema uyarlamasında başrolü ellen page oynayacakmış.

  kaynak
 • son zamanlarda izledigim en etkileyici filmlerden biri. teknoloji insan ilişkisini sorgulamakla kalmayıp hayata ve insanın doğasına dair çok şey anlatan bir film. filmi izleyip dusunurken hayatta bizi güvende hissettiren şeyler bir anda ortadan kalktığında ne olur sorusuna bir çok alternatif cevap bulmak mümkün.
 • yutkunmasi kolay bir film degil.
  yasanan tum felaketlere ragmen doga oyle guzel ki!
  kliselerine ragmen son zamanlarin, gercekten de en iyilerinden...
 • yapaylıklarla dolu, sıradan, hiç bir şey anlamayan, anlatmayan, akıldışı üçüncü sınıf bir film...
 • yüzyıllardır kendisine bestlediğim üst düzey duygulardan mütevellit hiçbir filmini kaçırmadığım insan üstü kadın ellen page'in, yine kendisi vesilesiyle izlediğim filmi. hard candy (2005) ile başlayan ellen page aşkım, her ne kadar lezbiyen olduğunu itiraf etmiş olsa da, bugüne kadar her filmini ağzım açık izlememe sebep olmuştur. itiraf etmeliyim ki; bu süreçte kendisinin de içerisinde bulunduğu projeler göz önünde bulundurulduğunda, inception'dan sonra en güzel filmi into the forest'tir.

  ellen page güzellemesinden sonra, biraz da filme bakalım.
  filmin içinde gizlenmiş çok güzel ayrıntılar mevcut. kubilay han bile filmde kendisine yer bulmuş, dikkatli izleyen dostların gözünden kaçmamıştır. ufak tefek sıkıntılar yok muydu filmde? vardı. yine de dile getirmeye değmeyecek kadar ufaklardı. film akıcı ve insanı geriyor. özellikle günümüzde post apokaliptik yapımlara fazla yüklenildiği aşikar. bizler de bunları izliyoruz. eğer, bu filmleri/dizileri takip ediyorsanız, bir aşinalığınız varsa, into the forest'te de çok geriliyorsunuz. gördüğünüz her şeyi, herkesi farklı unsurlarla ilişkilendirip yok yere evhamlanıyorsunuz. bu da filmi daha güzel yapıyor.

  son olarak olayların niçin o şekilde geliştiği konusunun çözülmemesi*, havada kalmış olması da aslında filmi güzel kılıyor.

  şahsi kanaatim: 7/10
 • izlerken çok fena gerilip, sonunda sevdiğim film.
  evet bir yere vardığı yok bla bla ama bitince boşuna izlemişim gibi hissetmedim.
  izleyin, sevebilirsiniz.
 • sonu havada kalmış bir film bu.

  --- spoiler ---

  en son sahnede evin küllerini görseydik de arada bir yerde bir ampul yansaydı müthiş bir twist olurdu.

  ama nerede senaristlerde o zeka.

  --- spoiler ---
 • oyuncuların kendi adlarından cinlik yapan senaristlerden biraz daha fazlasını beklerdim *

  eva : eva-n
  nell : ellen -> nelle

  fikir hoş, konu hoş. senaryo biraz daha derin olabilirdi. hikayedeki major olaylar çok bariz, akla ilk gelen şeyler maalesef. ama yinede izlenebilir hoş bir az oyunculu, az mekanlı bir post apocalypse film
 • kusura bakmayın ama 2/10 verdiğim film.

  büyük nedeni atmosfere sokamaması. izlemeyin efendiler, vakit kaybı.