şükela:  tümü | bugün
  • the girl on the train'in yazarı paula hawkins'in yeni kitabı.

türkçeye karanlık sularda ismiyle çevirilecek sanıyorum.
  • dün tüm dünya ile aynı anda türkiye'de de satışa çıktığını görüp hemen alarak sabaha kadar soluksuz okuyup bir gecede bitirdiğim gerilim dolu kitap. paula hawkins'in bir önceki kitabı olan (bkz: trendeki kız) ülkemizde baya okundu diye biliyorum. karanlık sularda da aynı etkiyi görür mü bilmiyorum ama yazar çok iyi iş çıkarmış. spoiler verip kimseyi yönlendirmek istemiyorum. bence alın okuyun sonra buralarda yazıp çizelim uzun uzun. söylenecek çok söz var kitap için tek kelime ile şunu söyleyebilirimhitchcock'un vertigo'sundaki gerilimi, lynch'in twin peaks'indeki gizem havasını tek bir kitapta yaşatıyor okura.
  • oldukça başarılı paula hawkins romanı. gerilimi, gizem duygusunu son sayfasına kadar okuyucuya hissettiriyor.. the girl on the train'i olay örgüsündeki kilit noktayı hemen açık etmesi açısından başarısız bulmuştum. hawkins çizgisini yükseltmiş getçekten. ayrıca kesinlikle yakın zamanda film uyarlamsı yapılacaktır diye düşünüyorum.
  • d&r'da çok satanlar listesinde görüp, merak edip okuduğum kitap.
    banan göre resmen d&r kazığı reklamını yapıyorlar. bir daha o çok satanlar listesinin önünden geçermiyim.
    çok satanlar değil çok parayı basanlar diye değiştirsinler bence listeyi.