şükela:  tümü | bugün
 • catherine servetini zengin erkeklerle evlenip boşanarak elde eden bir pembe dizi yıldızı, clooney ise (aah ah) başarılı bir boşanma avukatı olarak karşımıza çıkacakmış. yanısıra kadro bununla kalmamakta geoffrey rush ve billy bob thornton görebileceğimiz isimler.
 • gösterim tarihi 2004 olarak düşünülen film.
 • hollywood'un en yakışıklı aktörlerinden biri* ile en güzel aktristlerinden birinin* çevirdiği, en az oynayanlar kadar güzel olmasını dilediğim film.
 • mukemmell! coen biraderler icin biraz fazla klasik hollywood kacmis denebilir aslinda.. mesela big lebowskinin absurdlugunun yaninda oeeehh bi film. ama espriler, laf ebesi diyaloglar, ve tabi ki detay komiklikler yine de muthis. ha bi de, astiminiz varsa kiralik katil olmaya kalkmayin..
 • coen beylerden bekleyecegimiz uzere gayet zekice hazirlanmis, komik bir film. fakat coenlerin en iyi filmleri arasina giremeyecegi de kesin.
  bunun nedeni belki de senaryonun buyuk kisminin baskalari tarafindan yazilmis olmasi. bu nedenle ne kadar anti-romantik komedi yapmaya calisilmissa da filmin kimi kisimlarinda bunun basarilamadigi hissediliyor. belki de filmi yaparlkenki amac zaten gise basarisini da dusunerek "klasik hollywood filmi" standartlarina yakin bir sey yapmakti, bilemeyecegim. basrolleri george clooney ve catherine zeta-jones'un paylasiyor olmasi bu dusunceyi kuvvetlendiriyor aslinda. filmdeki diyaloglarsa yine her coen filminde oldugu gibi mukemmel. bu arada o brother, where art thou?'da sac takintili bir karakteri canlandiran clooney'nin bu filmde dis takintili bir karakteri canlandiriyor olmasi da ilginc bir ayrinti.
 • afislerinden tiksindigim film. george clooney ile catherine zeta-jones'un ayri ayri cekilmis resimleri pek bi guzel photoshoplandiktan sonra yanyana getirilip sirt sirta yapistirilmis. birine isik karsidan, digerine sagdan geliyor. biri acik havada, biri fotograf studyosunda cekilmis iki fotograftan tek fotograf yapmislar ya adamlari kutlamak lazim.
 • sadece herb veya wheezy joe karakterlerini gormek icin bile izlenmeye degebilecek bir film walla.
 • herb karakterini canlandıran kişinin cekimlerden sonra öldüğü konuşulan süper film.**
 • coen kardesler'in butun filmlerinde oldugu gibi, satir aralari da en az senaryonun butunu kadar zekice ve renkli olan film. bunun icin minicik bir ornek, bosanarak servet elde etme meslegini icra eden hatunlardan birinin, adalet sisteminden yakinirken sarfettigi, "rodney bilmemkim* de bizim gibi ne cok haksizlikla karsilasmisti" benzeri bir cumledir.
 • konu olarak herhangi bir alakasının olmamasına rağmen bana yine bir coen biraderler filmi olan nerdesin be birader'i hatırlatmıştır bu film. sanırım bunda george clooney'in her iki filmde canlandırdığı karakterlerin kişilik olarak birbirlerine fena halde benzemelerinin rolu büyük. bir de catherine zeta jones'u hiç bu kadar güzel görmemiş idim ben. kadında öyle bir seksapel var ki yalnız george clooney'in ve servetlerine konmak için evlendiği tüm o kodaman heriflerin değil filmi seyreden herkesin aklını başından almış, neyim var neyim yoksa feda olsun yollarına dedirtmiştir sanıyorum. ve evet nerdeyse bir saniye bile sıkılmadan izlenen, süper diyaloglar ve orjinal karakterleriyle gayet eğlenceli bir film olmakla birlikte bence de izlediğim (hadi en kötü demeyelim de) en vasat coen biraderler filmdir...