1. gördügüm en güzel, en sade, en sicak filmlerden biri hatta son zamanlarda en güzeli... en yakin arkadasimla sinemada izleme sansi buldugum, cok güldügümüz, degisik bir sekilde mutlu olmamizi saglayan film olmustur.. tavsiye edilir..
 2. "güldürürken düşündürmek" eylemine cuk diye oturan sıcacık bir filmdir. gerçek bir hikayeden alınmış olması da ayrı bir güzellik katıyor. izleyin, izletin...
 3. 50/50 tadında güzel film.çözemediğim bir kaç nokta olsa da hoşuma gitti. akdeniz filmi işte,insanın kanı ısınıyor hemen.
 4. muhtemelen farkedilmeyecek ama farkedenler tarafından kesinlikle beğenilecek film. yüzümde, bazen kahkahalara dönen sürekli bir tebessümle izledim.
 5. fransız filmlerine hafif önyargılı olmama rağmen, muhteşem bulduğum film. üstelik başından sonuna... tek bir saniyesinde bile sıkılmayacağınız, sizi gülümsetecek bir film. özellikle driss rolündeki omar sy döktürmüş; diyaloglar her ne kadar absürd olsa da, oyunculuk yeteneğiyle, "yok bu kadarı da fazla" demenizi engelliyor.

  gerçek hayattan bir masal izlemek isteyenler kaçırmasınlar.

  soundtrack'indeki iki favori şarkım için;
  http://www.youtube.com/watch?v=ltmm3i3dyza
  http://www.youtube.com/…lyhz-shqhtk&feature=related
 6. françois cluzet'nin bakışlarıyla ve gülüşüyle anlam verdiği güzel sinema filmi. senaryosu ister istemez bana mar adentro filmini hatırlattı ama bu filmde o kadar dram yok. bu filmde daha çok neşe ve başarabilmek nedir o var. gerçek bir hikaye üzerinden yazıldığı için senaryosu, insanın daha da bir hoşuna gidiyor film. türkçe altyazıda problem olmasa daha iyi anlaşılabilir, espriler gerçekten iyi çünkü. omar sy gerçekten çok şirin ve yakışıklı, evet.