şükela:  tümü | bugün
 • olduğumu öğrendiğim kişilik tipi. intp-t logician. kişilik tipleri arasında en nadir bulunan kişilik tipiymiş.

  aslında biraz ürktüm zira bu testi ciddiye almıyordum söyleyip duruyorlardı, ama gerçekten 10/10 atışlar yapıyor kişiliğiniz hakkında. korkutucu düzeyde doğru tahmin ediyor. testi yapmak da 12 dakika falan sürüyor hepi topu.

  bu kişilik tipi için en başta yazan şu kısım ile zaten sizi kalbinizden vuruyor;

  "mantıkçı kişiliğe sahip insanlar kalıplara bayılırlar ve ifadeler arasında çelişkiler bulmak onlar için neredeyse bir hobi olarak tanımlanabilir, bu yüzden bir mantıkçıya yalan söylemek kötü bir fikirdir. ne tuhaftır ki, mantıkçıların sözlerine her zaman ihtiyat ile yaklaşılmalıdır; bu, onların dürüst olmadığı anlamına gelmez, ancak mantıkçı kişilikler gelişimi tamamen bitmemiş düşüncelerini paylaşmaya meyillidirler."

  "mantıkçı kişilik tipi oldukça az bulunur cinstendir ve nüfusun sadece yüzde üçünü oluştururlar; kaldı ki bu onlar için iyi bir şeydir, çünkü onları “sıradan” oldukları düşüncesinden daha mutsuz edebilecek bir şey yoktur. mantıkçılar mucitlikleri, yaratıcılıkları, özgün bakış açıları ve güçlü bilgi birikimleriyle gurur duyarlar. genellikle filozof, düşünür veya hayalperest bir profesör olarak bilinen mantıkçılar, tarih boyunca birçok bilimsel keşfin arkasındaki isimler olmuşlardır."

  ve konuştuğum tüm insanlar aynı şeyi söyledi hepsi yabancı kişiler. kendilerine çıkan kişilik tipinin neredeyse 100% doğru olduğunu söylediler. testi iyi hazırlamışlar, tebrik etmek lazım. gayet başarılı.

  yalnız belirtmek lazım ikinci sayfadan itibaren ingilizce yazmaya başlıyor sadece ilk sayfa türkçe.

  testi yapmak için: https://www.16personalities.com/tr