şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: void)
 • sludge, progressive death metal ve ucundan metalcore tadları alınan süper grup. ne ep'si ne albümü kapattırmıyor kendini. albümlerine isim seçme tarzları da çok hoş, yaptıkları müzikle de garip bi uyumu var; null ve void... sırada ne var acaba.

  edit: post-rock da var içinde diyeceğim ama, biri dövmeye gelecek diye diyemiyorum... "pota" ve "eritme"li bir deyimimiz var onu kullanmayalım da çağrıştıralım en iyisi.
 • sludge, post ve progressive metal karışımı(arası) jazz öğeleri de barındıran müthiş bi müzik icra eden los angeles, california lı grup. null ep si ve void albümünden sonra the challenger adında bir ep yayınlamışlar. 3 yeni şarkı 5 live parça ve bir de remix barındırıyormuş albüm. bundan sonra leon del muerte gruptan ayrılmış.

  ayrıca; intronaut century media records ile anlaşmış. yeni albüm için nisan da çalışmalara başlıyorlarmış.

  inanılmaz güzel de bir logoları var.
  http://www.intronaut.net/
  http://www.metal-archives.com/band.php?id=36723 adreslerinden görebilirsiniz.
 • yeni albumleri (bkz: valley of smoke) gectigimiz haftasonu itibariyle hayatimiza girmistir. bir prehistoricisms olmamistir bence ama gideri tabi ki fazlasiyla vardir. yine cok sekil bir album art koymuslar serefsizler.
 • baya ''underrated'' bir grup gibi gözüküyorlar şu aşamada ama son yılların en önemli müzik olaylarından kendileri.
 • son zamanlarda dinlediğim en iyi gruplardan biri kesinlikle.

  http://www.youtube.com/…=crvdarrumqy&feature=relmfu
 • çok farklı türlerde müzik dinliyorlar, belli. bolca cynic var, aralardan meshuggah, isis, ucundan neurosis çıkıyor. sonra, mastodon var, baroness var. ama neredeyse hepsinden çok jazz var. basçıları deli gibi jazz dinlemiyorsa ben de bir şey bilmiyorum.

  kesinlikle son zamanlarda progressive müzikte çıkan en heyecan verici gruplardan biri.
 • belli dönemlerde bazı müzikal tarzlar öne çıkar. mesela şu anda, mastodon'un açtığı yolda (ki tartışmaya açıktır) birçok yeni grup filizleniyor. fakat, çoğunun müziği, yıllardır metal dinleyen kişilerinde anlayacağı üzere, çiğ kalıyor. olmamışlık hissediliyor. işte bu olmamışlıktan, intronaut'ta eser yok. hatta daha ilk dinlemede, bilinçli dinleyiciyi kendinden geçirecek bir grup.

  not: harmonomicon isimli parçanın girişindeki bass pasajı, adeta bir jaco pastorius bass girişi değil de nedir sözlük?
 • modern müzikte frekans işini en iyi çözmüş grup. hangi enstrüman hangi frekans aralığında takılmalı konusunda bütün müzik gruplarına seminer versinler.