şükela:  tümü | bugün soru sor
 • suzuki'nin cruiser konusunda rakiplerini geride bırakan modeli.
  1783 cc'lik motoru 125 beygir üretir. kuru ağırlığı 315 kilo olan motosiklet devi, 240'lık arka lastiğiyle muhteşem bir görünüm sunar. fiyatı da öyle tabiki 30bin ytl

  bu da motosikletin sayfası:

  http://www.suzuki.com.tr/…ategori&urungrup=3&ids=14
 • 160nm maksimum torka sahip cruiser. dorse mi çekeceksin birader?
 • bu motoru ne zaman rüyamda görsem kamyon deviririm.şakası bi' yana uraldan sonra alınabilitesi olan güzel motorlardandır.
 • cruiser dünyası için fazlasıyla güçlü ancak 1.8 lt bir motosiklet olarak aslında çok da dehşet güçlü olmayan motosikletim.. günümüz super sport'larının 600 cc'lerine denk bir beygir gücü üretir ancak elbette çok daha devasa torku vardır..

  çift pin kranka sahip olduğu için klasik aksak cruiser sesi vermez.. ancak yine de güzel bi sesi vardır..

  oldukça kısa gaz aralığı, devasa torku ve şaft aktarmalı olması yüzünden gaz kütüğüne hassas davranmak gerekir ve sırf bu yüzden pek acemilik kaldırmaz.. dozajlaması zordur.. arka lastiği kolaylıkla beyaz bir gaz ve toz bulutuna dönüştürmek becerisine sahiptir..

  ağırlığı ve motor hacmi yüzünden çok abartılı yakacağı düşünülse de o kadar yakmaz.. 100 km'de 6 ila 6.5 ortalamalar normaldir, zorlanırsa 7.5 lara çıkar...

  fabrika çıkışından fakir bir karışıma sahiptir.. hem bu yüzden, hem de başka emisyonla ilgili kısıtlamalar yüzünden düşük devirlerde ilk 3 vitesi tatsız bir gidişe sahiptir.. bir takım elektronik edevatlar vasıtasıyla düzeltmeler mümkündür..

  210 km/s hızda hız limitörü vardır.. keza normalde devir kesicisi 7500 devirlerdedir (5. viteste buraya ulaşmadan daha 6300'lerde hız limitörüne girer).. hız limitinin etrafından dolaşmak da yine edevatlar ile mümkündür..

  1.80 altı kişilerin kullanırken zorlanabileceği bir ergonomisi vardır.. ancak özelleştirmeler yapılarak bunun da etrafından dolanılabilir.

  frenleri bu motorun genelde gözden kaçan üstün noktalarındandır.. ait olduğu power-cruiser sınıfındaki en iyi duruş gücünü veren motorlardan biridir.. ancak abs'si yoktur...

  her süratte ve her devirde elektrikli bir tren gibi çeker.. hatta üzerinde tutunacak yer arattırır.. tipik bir cruiser'dan daha üstün tutuşa ve viraj kabiliyetine sahip olmasına rağmen, özünde bir cruiser'dır ve bu konularda bir super sport gibi hareket etmesi ise mümkün değildir..

  super sport kullanıcılarının nefret etmeyeceği bir cruiser, ya da cruiser kullanıcılarının super sport gücü bulabilecekleri bir alettir..

  ha bu kısmına önem verenler için, görüntüsü sesi itibariyle zaten ilgi çekici bi alettir.. hatta bu yüzden bazı çevrelerde "orta yaş krizi" motoru olarak da anılır..

  henüz benim başıma gelmemesine rağmen, sık debriyaj teli koparması ve motor takozlarını çok seri yiyip bitirmesi gibi huyları olduğunu okumuşluğum var... her ikisinin de doğru olması debriyajın sertliğinden, motorun ise takozların üzerinde pek bir hareketli olmasından ötürü kuvvetle muhtemel görünmekte..

  edit: bir bahaneyle kısa bir tanıtım videosu çektim.. ahan da budur: https://www.youtube.com/watch?v=cxedmtjlqjo
 • 1800 cc motorda hidrolik debriyaj olmaması ilgincime gitti ne yalan söyleyim. ayrıca sanırım hyosung gv650 aquila denen motor, bu motordan esinlenerek tasarlanmış. epey benziyor çizgileri.
 • en güzel cruiser modellerinden biridir. heybetli, estetik ve modern çizgileri vardır. hiç custom edilmeden, stok halinde bile çok ilgi çeker. büyüklüğünden ve ağırlığından dolayı tecrübeli arkadaşların ilgisindedir, kendisi bir tanemiz, bir gün sahip olmak istediğimizdir.