şükela:  tümü | bugün
 • 2011 amerika-ispanya ortak yapımı ve başrolünde clive owen ın olduğu korku filmi. mart 2012 de abd de gösterime girecek.

  fragmanı için:
  http://www.youtube.com/…?v=_jsofgrl7cq&feature=fvst
 • uzun zamandan sonra kaliteli korku filmi izleme hayalimi gerçekleştirmemi sağlayacakmış gibi duran bir fragmana sahip film. yinede beklentileri çok yüksek tutmamak gerek.
 • çok vasat bir korku gerilim türü. hatta niye ne için korkacağınızı bile bazen bulamıyorsunuz. kurgu yok, senaryo yok, etkileyici müzik yok. e ne var? hiç ...
 • daha film başlar başlamaz anlamlandıramadığım bir olayla karşılaştım: film kişilerinden bir çocuk öykü yazıyor, bir korku öyküsü, kendisi ispanyolca konuşuyor ispanya'da yaşıyor ama öyküyü ingilizce yazıyor. hadi ödev mödev desek, değil. alıştırma yapıyor desek, değil. öyküde yazdıklarından çok korktuğu anlarda bile konuşma diliyle yazmıyor, ingilizce yazıyor. bunu anlayan varsa beri gelsin? sırf o yazılan öyküyü ispanyolca bilmeyen başka bir çocuk bulacak diye senaryoyu böylesine zorlamak gereksiz.
  filmin, korkunun doğduğu yere, yani zihnimize doğru yönelmesi hoş gibi görünse de çuvallıyor. sırf izleyiciyi ters köşe etmek için gereksiz yan yollara sapıyor ve bulduğu bu iyi fikri de harcıyor. senaryo inandırıcılıktan uzak, filmin sonuna dair açıklamalar zayıf. şöyle doyasıya şaşıramıyorsunuz film bittiğinde, "bu muydu lan?" deyiveriyorsunuz.
 • başarılı gerilim sahneleri bulunan, sürükleyici öyküsüyle kendini izlettiren vasatın az üstünde bir film. puanım 7/10.

  --- spoiler ---

  -filmin sonundaki sürprizi (aslında çocuk kimmiş) tahmin edememiştim. çocuğun saç kesiminden veya pantolonundan anlamalıydım.
  -acaba o yüzsüz surat çocuğun babası mı? yoksa sonlara doğru az görülen kadının sevgilisi mi?
  -eleştirilere katılıyorum..ispanyol çocuk ingilizce nasıl yazıyor ?
  -rahibin filme katkısı neydi?

  --- spoiler ---
 • izlemeye değmez bir film. iyi bir korku - gerilim filmi izleyicisiyseniz günümüzde pek de iyi örnek çıkmadığından kötünün iyisi denebilir. fakat daha iyi bir son gerekir her iyi korku filmine.
 • seyirciyle çok iyi oynayan bir film. o kadar tutarlı, o kadar dürüst ipuçlarıyla ilerliyor(muş) ki; finalde bu senaryoyu çıkartan zekaya hayran kaldım.
 • yarrak gibi bir film. daha ilk sahnede kimin kim olduğu, neyin nereye bağlanacağı belli oluyor. 25 yaş üstüyseniz (zeka olarak en azından) hiç bu topa girmeyin. dikkat dağıtmak için uydurulmuş gereksiz yan roller, anlamsız bir sebep sonuç ilişkisi, eğreti duran mistik sos ile ters köşe yapma numarası. vaktinize yazık.
 • agustos ayinda bizlerin karsisina cikacak olan bir bbc dizisi. ilk fragmandan anladigim kadari ile, dogaustu olaylar+garip bir kiz cocuk+bir takim drama formuluyle hazirlanmis. roman uyarlamasi diye geciyor.