şükela:  tümü | bugün
 • saran konusu ve ilginç karakterleriyle akıllara zarar anime. yanlız japonca terimlere (büyücü nedir, ruh nedir, vs..) hakim olabilmek lazım zira japonca olan versiyonunu alt yazılı izlemek zorunda kalırsanız benim gibi, fellik fellik japonca-ingilizce sözlük aramak zorunda kalabilirsiniz.
 • şu anda 120. bölüm piyasaya sürüldüğü halde hala bitmemiş anime. elemanlarımız hala çiziyolarmış.
  konu ise kagome adlı bi lise kızının dedesinin kendisine verdiği shikon no tama adlı kolyeyle evin arka bahçesindeki su kuyusuna yaklaşmasıyla başlar. kuyudan çıkan bi gulyabani kılıklı canavar ver o kolyeyi bana nidalarıyla kızı içeri çeker. kız canavarla cedelleşeip kolunu bacağını kırdıkdan sonra kendini eski japonya'da bulur. meğersem shikon no tama büyülü müyülü bi kolyeymiş, çok eskilerden beri ataları tarafından korunuyomuş. bu kolyeyi ele geçiren kişi çok bi güçlü oluyomuş. düştüğü ortamda bikaç canavar bu kolyeyi ele geçirmeye çalışırken kolye yüzlerce parçaya ayrılıp dünyanın dört bi tarafına dağılır. bu parçaları toplama görevinde kagomeye inuyasha adlı bi genç yardım eder. yolculuk ederken bi sürü eş dostla tanışırlar, zirvelere dalarlar, olaylar uzar gider. bu arada kagome kuyu aracılığıyla iki dünya arasında yolculuk yapabilmektedir.

  inuyasha bölümlerinin hala tamamlanmamasından da anlaşılacağı gibi yepisyeni bi animedir, ancak bu kolyenin parçaları bitecek gibi görünmediği için bölüm sayısı 200'e kadar rahat varır diye düşünüyorum. çizimlerinin ve özel efektlerin kalitesi ve hoş konusu ile oturup izlenilebilecek animeler arasında yerini alabilir.
 • cartoon networkun geceleri donustugu muhtesem kanal adult swimde izlenebilecek anime.
 • sonunu getirmek için takip etmekten bıktığım anime serisi. ranma gibi leziz bir konu ile başlıyor, 70-80 bölüm kadar öyle ilerliyor. sonra serinin tuttuğunu gören yapımcılar ana konudan uzak tek bölümlük senaryolar koyup seriyi uzatıyorlar. en sonunda konu kıtlığı çekip izleyeni bıktırma raddesine getiriyorlar. hatta belli bir süre sonra kötü adam olarak lanse edilen sesshomaru(doğru yazdıysam helal olsun bana) belli bir süre sonra aşırı karizmatik bir idol halini alıyor insanın gözünde. zaten fansublar da bırakmış ama yine de yüz küsürüncü bölüme kadar tavsiye ediyorum bu seriyi.

  bu serinin iki tane de filmi var. konu olarak 2 saatlik bir bölüm mahiyetindeler. filmlerdeki animasyonlar serilerdekinden daha bi berbat. bunlar tavsiye edilmez.
 • yakinda adult swim'in yayinlamayi kesecegi super anime.
 • izlerken gülmekten yerlere düstügüm harika anime. karakterleri cok özenle yaratilmis, bir bölümü digerinin tipatip aynisi olmadigi icin insanin canini sikmayan bir animedir. bas karakter inuyasha gunumuzden bes yuz yil oncesi japonyasinda yasayan bir half demondur, ikinci bas karakter kagome ise günümüzde yasayan, ortaokuldan liseye gecmeye ugrasan bir japon kizidir. sihirli bir kuyu ve "shikon no tama" adindaki özel bir taş sayesinde ikisi de birbirinin zamanina gidip gelebilmektedirler.
  bu "shikon no tama" tasiyan kisiye büyük gücler veren bir tas olduğu için herkes bunun pesindedir ve kagome yanlislikla bu tasi bin bir parcaya ayirir ve ufak parçalar her bir yana yayilir. inuyasha ve kagome de bu tasin parcalarini kötü bir demon olan naraku'dan önce toparlamaya calismaktadirlar.
  macera sirasinda bu ikiliye sango adindaki bir demon avcisi kiz, miroku adindaki sapik bir kesis ve shippo adindaki cocuk bir tilkidemon da katilir. hepsinin amaci birdir: naraku'yu aklamak.

  ayrica hikayenin baska bir karakteri de sesshoumaru'dur, inuyasha'nin full demon abisi. hikayedeki ta$ karakterlerden biridir ve suratinda genelde bir ifade olmamasi da karizmasina karizma katar. onun tek amaci ise inuyasha'nin baba yağdigari olan büyülü kılıcı "tetsaiga"yi kardesinden almaktir. böylece tek bir savuruşta yüz tane demonu öldürebilecek güce sahip olabilecektir.

  "inuyasha" bagimlilik yapan bir anime serisidir, cok eğlencelidir.
 • inuyasha yari insan yari (bkz: demon) oldugu icin bipolarite geciren bir anime dostumuzdur.
 • "buffy the pokemon slayer" kivaminda teenager serisi. sihirli kuyuymu$ da winskormu$ da. adugetmi$ de.
 • tek guzel kismi ending credits soundtrack'idir. neon genesis evangelion'dan miras kalmi$ "ending credits'te melankolik muzik calma ekolu"nu ba$ariyla uygulamaktadir.
 • 2000 yılında yayınlanmaya başlanmış anime. hem ana karakteri inu-yasha hemde çizimleri baya başarılı. tanıdık gelenler için inu-yasha'yı one pieceten usoppu seslendiren yamaguchi kappei amca seslendiriyor.