• 90 kuşağının yıllardır beklediği, kimi zaman ucundan yakalayabildiği ama asla gerçekten bulamadığı "enerji" nin olduğu albüm.
  • içinde tek bir kötü parça barındırmayan the prodigy albümü. bir daha gelecek olsalar, bu albümün verdiği gazla bursa'dan istanbul'a koşarak giderim.
  • rave strikes back.... aklıma ilk gelen bu çağrışım oldu yeni the prodigy albümünü dinlediğimde....herkaresinde rave,senkopatide yine sınır tanımayan breakler,ve electro ve rock harmanlaması yüksek dozajda enerji var...benim için favoriler thunder ve take me to the hospital...liam howlett sen gerçek bir delisin..
  • the prodigy nin tartışmasız en iyi albümü. 20 yıllık bir grubun en iyi albümünün en son albümü olması müzik dünyasında pek rastlanmayan bir şey.

şimdi bir düşünün..neredeyse ilk çıktığı zamandan beri bir grubu seviyorsunuz. albümlerini döndürüp döndürüp dinliyorsunuz. aradan yıllar geçiyor. berbat bir kaç albüm yapıyorlar..grup dağılma sürecine giriyor. "nerede o eski şarkıları, elemanlar tarzlarını değiştirdiler" diyorsunuz. eski şarkılarıyla avunduğunuz zamanlarda, umutların bittiği yerde 12 yıl sonra bomba bir albüm patlatıyorlar. grubun o eski ruhu fırlıyor, eski şarkılarda bulduğunuz tadı fazlasıyla alıyorsunuz. hangi şarkıyı dinleyeceğinizi şaşırıyorsunuz. grubun en sevdiğiniz şarkıları arasına yeni albümden üçer beşer şarkı giriyor. işte "invaders must die" albümü bana bu duyguları yaşatmış bir albümdür.
  • içerdiği diğer şarkılar da omen gibiyse, çok bomba bir albüm yolda demektir. klibi seyrederken sevinçten gülmeye başladım lan!

"elektronik dans müziği yapıyorum" diye ortada gezinenler saklanacak delik aramaya şimdiden başlasalar iyi olur.
  • ne prodigy'nin ne de elektronik müziğin hastasıyım ancak o kadar güzel bi albüm olmuş ki, melodiler sürekli kafanızda dönüyor, 15 şarkının tümünü iyice sindirdikten sonra daha da güzel gelecektir eminim.

ayrıca (bkz: butun parcalarin guzel oldugu albumler)
  • "elektronik müzik nedir" konulu panel düzenlenip tüm dünyaya ders olarak okutulması gereken albüm. mükemmel nedir, efsane nasıl geri döner, hepsinin cevabı var bu albümde.. her bir şarkı ayrı ayrı bomba.. omen ve stand up öne çıkıyor şimdilik ama zamanla hepsi birbirinden güzel gelecek, ayrım yapılamayacak, eminim buna.
  • çıkış parçası invaders must die'ın ilk resmi videosu yayınlanmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=r3eiogaewxy

youtube ikide birde videoları kapatıp duruyor. sürekli güncelliyoruz efendim. emeğe saygı.

bu arada dün invaders must die, bugün omen... babalar birer ikişer sokmaya başladılar gözümüze kulağımıza.
    gümbür gümbür geliyorlar hissediyorum. başlı başına bir "efsane geri döndü" olayı bu kesinlikle.
    tee yıllar önce, internet siteleri 98-99 gibi kapanmıştı, uzun süre boyunca da açılmadı.
    o zamanlar o sitenin ana sayfasında eşek kadar bir prodigy amblemi* vardı, altında da "we will be back" yazıyordu.
    o sahneyi görünce, esaslı bir hassiktir çekmiştim ve baya bir üzülmüştüm, hayatımda en büyük yeri kaplayan grubun öldüğüne inanmak istememiştim.
    ama liam'ın bir bildiği varmış hakkaten. ince ayar ustası, teknik eleman.. asi ruhlu üretken piç..
    ellerine kollarına sağlık bir kez daha.. bir kez daha verdin ayarı, bir kez daha öğrettin hepimize neyin ne olduğunu..
    ben kendi açımdan dersimi aldım, çok teşekkür ederim.

~ bu arada 90'ların başında "abi rave wave öldü yaaeee..!" diyenler;
    omen'i dinledikten sonra, kusura bakmayın hepinizi bok yemeye davet ediyorum. hadi bakalım yavaştan..
    notunun notu: bu adamların başında da liam geliyor işin garibi. liam'cım, bi zahmet, sen de, hadi bakiim..*
  • eleştirmenlerce genelde vasat olarak değerlendirilmiş albümdür. sanırsam eleştirmen arkadaşlar 20 yaşlarında ve daha farklı zevklere sahipler. 90'larda prodigy dinleyen biri seneler sonra bu kadar iyi bir albümle karşılaşınca heyecan yapar çünkü.
  • ilk dinleyiste sarki / album sevmek zordur ya. the prodigy ile oyle degil. invaders must die parcalarini soyle bir acip hizli hizli forwardlayinca dahi hemen gosteriyor ki; bu album cok sevilecek...
    "aha lan bu x degil mi" demek, sound'undan grubu cikarmak genelde hos bi si gibi durmasa da invaders must die bu klasmana girmiyor; "aha lan bu prodigy degil mi" deyip sevinmeni sagliyor.

fazla catchy ritmler*. bi 5 sene de bu albumle idare ederiz artik.

black smoke da super bonus olmus; oturmaya mi geldik...
hesabın var mı? giriş yap