*

• (bkz: vagner love)
  • milano'nun mimarisi, san remo'nun dogasi, akdeniz yemekleri, yasak ask ve olum temalarini cok guzel birlestirip, muthis kareler ile sunan nefis bir film. her seyiyle "vurucu" bir film.

ayrica inception'un finalini ove ove bitiremeyenler bir de bu filmin sonunu gorsunler derim.
  • dslr reklamıymışçasına bol dar net alan derinligi (depth of field) ile çekilen sahneleri ile kritiklerden çok övgü kazanan bana da iç geçirten filmdir. film çeken dslr'ı olan insanlara yönelik bir film olduğunu tahmin ediyorum.
  • aşkın sadece animalist seks olarak tasvir edildiği, bu aşkın da ölüm karşısında haksız yere yüceltilmesi dışında çok da rahatsız etmeyen, emma'nın ceren antonio'nunsa fikret'i oynadığı filmdir.

(bkz: mustafa hakkında herşey)
  • --- spoiler ---
    ataerkil köklü italyan ailesinde büyükbabanın ölümü ile ailedeki, ataerkil bakış açısına göre, herşeyin yıkılıp dökülmesini anlatan film **** .... ancak konuyu anlamıyor, görmüyor, izlemiyorsunuz ....

zira oldukça görüntülere dans ettiren ışık, müzik ile görüntüleri izliyosunuz sadece ... aklınızda sadece tuhaf, androjen güzelliği ile tilda, akdeniz yemekleri, doğa, kübizim, recchi ailesinin güzel evi, anlamsız seks sahnesi kalıyor .....

tilda'yı sevenlerin, tilda'nın oynadığı filmleri bilenlerin yadırgamayacağı tuhaf güzelliği olan ve kendini seyrettiren, final sahnesindeki müzik ve görüntü senkronundan sonra iyi filmiş dedirtten film ...
    --- spoiler ---

http://www.imdb.com/title/tt1226236/
  • filmin, digerlerinden farkli kilan en güzel özelligi, izleyiciye gercekten izleyici, gözlemci hissi vermesi.

--- spoiler ---
    bir ailenin hayatina bir yerden daliyorsunuz ve size filmin basinda konu hakkinda gerekli tüm veriler verilmiyor, aksine filmin devaminda bircok seyi ögreniyorsunuz. örnegin basroldeki tilda swinton'un italyan olmadigini farkediyorsunuz ancak rus oldugunu filmin yarisina yaklasirken ögreniyorsunuz. yine ayni sekilde filmin basinda bahsi gecen ogul ile asci arasindaki yarisin ne yarisi oldugu detayi gözümüze sokulmuyor, bilakis konu öylece birakiliyor.
    --- spoiler ---

özetle film izleyiciye sunulmuyor, sergilenmiyor. izleyici izliyor, gözlemliyor.
  • tilda'nın san remo sokaklarında aşçı kovaladığı sahnede müziğin pek lezizce kullanıldığı güzel film.
  • hem filme, hem de tilda swinton'a asik olmus olabilirim. agir bisi yasiyorum :)
  • 2011 golden globe odullerinde en iyi yabanci film dalinda aday gosterilmis. alsin bence.
  • bitişinde uzun süre konuşamadığım ve hatta yutkunamadığım film. final sahnesiyle donup kaldım adeta. kesinlikle sinemada izlenmesi tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap