• 4 ay önce 320 gb prestige modelini aldım. süper memnunum. hızlı ve sorunsuz. çalışan hard diski makineli tüfek gibi sarmıyorsanız bozulması çok zordur. sarsıyorsanız her markanın hddsi bir şekilde potansiyel bozuk makinedir zaten. bu aletler mekanik olduğu için çalışırken sabit tutacaksın. bu koşullarda 15 senedir bozulan tek bir hdd görmedim ben açık konuşayım. zira aynı şeyler laptop içinde geçerli. alet çalışırken bi o yana bi bu yana sarsarsan, zıplata zıplata odalar arasında nakil edersen, dizinden alıp çat diye masaya oradan alıp küt diye dizine koyarsan, sonra bu alet niye bozuldu demeyeceksin.
  • mükemmel prodisc dvd medyayı ucuza satan fakat 660mb lik philips 52x cd-r ların üzerine neden 700mb yazdığını anlayamadığım şirket.***
  • kendilerinden almış olduğum media player'a desteğin kesilmesinin ardından merkezlerine "nolcak hacı bu media playerin hali codec falan yok elimizde patladı" şeklinde mail göndermem neticesinde cihazı sorgusuz sualsiz geri alıp paramı iade eden şirket.
  • 2 ay kadar önce 500 gblık prestige modelini aldım. 1 hafta önce kafa atmaya başladı ve mekanik bir ses çıkartarak gümledi. allahtan içerisinde önemli dosya yoktu. geri iade ettik bakalım kaç gün sonra yenisi gelicek?
    (edit: herhangi bir sarsma, vurma vb. durum yaşanmamıştır)
    edit: 2-3 hafta içerisinde sıfır kutu olarak yenisi verildi. hoş.
  • yaklaşık 1 hafta kadar önce 500 gblık prestige modelini aldım. 5 lira daha fazla versem wd de alabilirdim ancak nedense wd in 500 gblık modelinin sıfatını beğenmedim ve iomega'nın kasasının alüminyum olması beni cezbetti. şu ana kadar yaklaşık 70 gb lık dosyayı pc den taşınabilir diske aktardım, diğer pahalı markalardan şu ana kadar tek farkı biraz daha yavaş aktarıyormuş gibi olsa da onun dışında bi sorun yok. 50 lira daha fazla verip pahalı markaları almayı gereksiz buldum. iomeganın içinde yazılım yok, yıkıyorum çıkıyorum hesabı dosya gönder-al yapıyorsunuz. isterseniz web sitesinden bikaç yazılımı indirip kurabilirsiniz. hiç denemedim şimdilik böyle kalsın.
  • 5 sene önce aldığım 1 tb'lık hdd'nin hala çalıştığı ve düzenli olarak hala kullanmaya devam ettiğim, benim için güvenilir firmadır. öyle ki tüm film ve dizi arşivinin yanı sıra, hdd hariç sadece 200gb'lık ssd'im bulunduğu için oyun dahil bütün büyük dosyaları hala buna indiriyorum, hala ilk günkü gibi hızlı çalışıyor.
  • gerçi el değiştirmiş ama, yazayım da içimde ukde kalmasın;
    evde hali hazırda 5 tane harici hdd mevcut. (evet, yedeklerin yedeğini almak gibi eblehliklerim var)
    birisi samsung, birisi lg, ikisi seagate, bir diğeri de iomega. 4-5 yıllık lg, 2 yıllık seagate, 2 yıllık samsung bozulmadı da belki de aralarında en az kullandığım iomega daha 2. yılını doldurmadan iflas etti. gerçi ben her boku hor kullandığımdan çok da garipsemiyorum, hakettim, fakat aga orda artık kullanmaya korktuğum 5 yıllık lg varken sana ne oluyor amk? velhasıl, sana puanım sıfır iomega.
  • ürünleri alındıktan sonra 90 gün içinde, kendi internet sitesi üzerinden kayıt edildiğinde 2 sene garanti hizmeti sunan marka.
  • aslinda acisal momentumun formuludur okunusu.

i -> simetri eksenine gore yazilmis eylemsizlik momenti
    w -> acisal frekans

bu ikisinin carpimi da buyuk l'yi (luleburgazin l'si :), yani acisal momentumu verir.
  • patates baskı taklitlerinin yapılmaya başladığı bir dvdr markası. alırken aman dikkat ucuz diye atlamamak lazım.

(bkz: ucuz etin yahnisi pek olur)
hesabın var mı? giriş yap