şükela:  tümü | bugün
 • kendisi king of fihgters'da bir karakter olup gelmiş geçmiş en karizmatik dövüşçülerden birisidir.saçları, konuşması ve bacaklarındaki iplerle çok ayrı bir beat em up karakteri portresi çizer.bacaklarını birbirine bağlayan ipler olmasaydı ne olurdu sorusu aklıma takılı durumdadır hala.
 • kızıl saçlıdır,kyo kusanagi'nin ezeli rakibidir ve efemine'dir.
 • king of fighters'in torpilli iki karakterinden birisi (bkz: kyo kusanagi). 98 yili versiyonunda sadece bilgisayar tarafindan kullanilabilen ama cheat ile oyuncularin da kullanabilir oldugu bir benzeri vardi. bu cheat'in turkiye capinda bilinmesi sonucu ilgili yil versiyonunun one on one beat em uplardan farki kalmami$ti. gerci ilaci olan ralf delisini de akillisini da yumruk manyagi edebilmektedir her ortamda

  bir daha tekrarlanmadi tabii ki bu hata. seri aparkat cekebilir, 3 tak takli kombolari falan vardir, acemi oyuncunun tercih etmesi faydali bir ki$idir zira stick ile yapilacak herhangi bir hareket kombo olur bi anda, saldiri olur.
 • kıyafetleri yırtık pırtıktır.sadist tiplidir,ama allah için karizmanın hayata geçmiş en büyük örneğidir.
 • gelmiş geçmiş oyun karakterlerinin en ii çizimlerindendir..
 • beyaz gömleği, dar deri ceket ve pantolonuyla varolmuş, piskopatlığını yaptığı süper kombo sırasında adamı yere yatırmış döverken dönüp ekrandan size bakması ve daha celalli bir şekilde işine devam etmesiyle tescillenmiş beat em up karakteridir.
 • 660 yıl önce yasakani(eski yagami ailesi, kan bağından sonra yagami oldu) ailesinin orochi ile yapmış olduğu kan bağının kurbanı, yagami ailesinin sonuncusu... alevinin mor olmasının nedeni bu kan bağı..
  kof 95 te ortaya cikip rugal in orochi'nin gücünü kullanmaya calisip becerememesinden sonra anlamistir ki bu güç kendi ailesinden baska kimsenin kullanamiyacagi kadar gucludur ve bunu kyo kusanagi yi oldurmek kullanmak ister ancak bilmezdir ki bu güc tek basina kendisi icin bile asiri fazladir kof 96 da bunun farkına varır ama gucunu gereginden fazla katlamıstır.. gucu birakmak isterken orochi nin kontrolu altina girer.. ama bir sure sonra kendine gelip 1800 sene onceki kusanagi, yagami, kagura üçlü ittifakına katılmayı (bir sure icin kabul etmistir). kof 97 de buyuk bir savasla orochi nin ustesinden gelirler..
  o seneden sonra kyo kayiplardadir ve iori hala onu oldurmek ister.. ama bunu ailelerin kan davasından degil de tipine gicik kaptigi icin yapmak ister.. simdilerde ise (kof 03) işler baya bir karışıktır yeni olaylar patlak vermek uzeredir ve üçlü ittifak tekrar toplanır.. iori bunu istemez ama 'ikna edilir'..(chizuru nun kyo yu başka birinin oldurebilicegini soylemesi uzerine sinir harbi içinde kabul eder(iori kyo'nun kendisinden baskasi tarafindan oldurulmesi dusuncesine hicbir zaman katlanamaz)..

  bunların haricinde dengesizdir ne zaman ne yapacagi belli olmaz suprizlerle doludur ve bu suprizler hic bir zaman karsi tarafin yararına degildir.. aynı zamanda hayvanlara(ozellikle kedilere) karsi iyidir.. kahkasi dillere destandir

  kof97 de japoncadan ingilizceye cevrilmiş kyo-iori savaşının sözleri:

  kyo: let's get this over with...
  iori: yes.. with your death!
 • kof97 versiyonunda zirveye ulasan ve ordan birdaha inmeden bana isim babaligi yapmis dovüs oyunu karakteridir. kof97 de normal olarak dovüsürken oyunun sonlarina dogru orochi* tarafindan kontrol edilmesiyle bir anda gözü dönen ve 3 kisiye tek saldirmasiyla bilinen versiyonu da vardir.sonra oyun firmasi kapanmis ve devralan sirketler oyunun ve yagami'nin iyice icine etmislerdir.
 • orochi nin bir akrabası olduğu iddiası varsa da henüz kanıtlanmamıştır. ayrıca double combosunda hem ciğerleri deşer (ki tekli combo da sadece deşer) hem de ağıt yakarcasına kendisini rakibine vura vura gebertir. müthiştir. yamazaki ile birlikte en çok seçtiğim adamdır. kraldır.
 • olum hareketinde psikopatligi iyice doruga cikan, rakibini yere yatirip parca pincik eden dovu$cudur. iki bacagi dizlerinden birbirine baglidir. o yuzden cok fazla tekme atraksiyonu yoktur. ama kar$isindakini cizmek icin elleri yeter de artar bu adama.