şükela:  tümü | bugün
  • hologramla facebook'a entegre olarak taş sopa dövüşü yapılabileceği iddia edilen ios sürümü.
  • iphone 7s *ile beraber iphone'un 10. yılında çıkacak olan işletim sistemi. ismi ios 11 yerine daha farklı bir şey olabilir. muhtemelen temelde değişiklikler yapılıp kullanıcı şaşırtılacak. özelleştirilebilir şeyler konulursa da oldukça iyi olacaktır.
  • grup facetime özelliği ile gelebilirmiş.
  • 5-7 haziranda yapılacak olan apple etkinliğinde tanıtılacaktır. en son ios 7'den 8'e geçişte büyük farklar yapıldı, 8-9-10 güncellemeleri birbirinden çok büyük farklar içermiyordu tasarım olarak.

muhtemelen 11 ile farklı şeyler yapacaklar. insanlar aynı arayüzden sıkıldı, yenilik gerek.
  • https://www.youtube.com/watch?v=mm_2ql5ykha

gelmesi istenen 100 özelliğin çok güzel bir şekilde videoya dönüştürüldüğü işletim sistemi. şu videodakiler yapılsa ne hoş, ne tatlı olurdu.
  • şimdilik en güçlü yeniliğin apple music uygulamasına geleceği söylenen ve 5 haziran tarihinde önizlemesini görebileceğimiz işletim sistemi.

ayrıca, imessage ve facetime'a grup sohbeti özellikleri de gelebilir. daha önceki sürümlerde biraz geride bırakılan ipad'e çeşitli rütuşlar, pek beklenmese de tasarım değişikliği ve siri'nin bağlamsal öğrenme yeteneklerini geliştiren birkaç yenilikte görebiliriz.
  • hazır apple android'den bi şeyler çalmaya başlamışken buna da el atsın dediğim işletim sistemi.

biliyorum hücresel veriyi ve dock kısmını dert eden tek kişi değilim ama işte...
  • dört gözle beklenen.

apple music için kilit ekranına beğenme ve listeye ekleme butonu gelse süper olur.

ha bir de şu dark mode / theatre mode gelse de niye yok diyenlerin kullanmayışını bi görsem. gündüz/aydınlık ortamlarda parmak izi yüzünden kimse kullanmayacak o zıkkımı.
  • inanılmaz, akıllara ziyan, devrim niteliğinde bir özellikle gelen işletim sistemi. mobil platformlarda tam bir oyun değiştirici olacak olan bu özellik bugün sızdı. bütün apple fanları için gururla açıklıyorum:

ios 11'de files isimli bir dosya yöneticisi geliyor. artık iphone kullanıcıları telefonlarına yüklemiş oldukları dosyaları görebilecekler!