şükela:  tümü | bugün
1337 entry daha
  • güncellemeden sonra whatsapp bildirimlerinin ara ara gelmediği sürüm
  • belki bi 5 yıl sonra android'deki bir kaç özelliği daha eklerler. neymiş android'in son 3 sürümü ios 11 kadar kullanılmıyormuş... güzel kardeşim ios 11 android'de 5 sürüm önce olan özelliği daha dün getirdi, sen keyfine bak.
  • gül gibi baktığım ve pert olana kadar değiştirmeyi düşünmediğim 5s'imi mundar eden güncelleme. ben 5s tedavülden kalktı diye bu kadar sıkıntı yaşadığımı düşünüyordum, meğersem benzer sıkıntılar üst modellerde de varmış.

zaten üstteki çoğu yazar değinmiş; telefonun aşırı kasması ayrı bir dert, şarjın 2 saatte eriyip gitmesi ayrı bir dert. whatsapp bildirimlerinin gelmemesi yüzünden kız arkadaşımla papaz olduk 'neden mesajlarıma geç cevap veriyorsun ?' diye trip yapıyor.

belki bir çaresine bakarlar diye 1 hafta randevu almak için uğraştığım genius bar çalışanlarının da 'telefonunuzun performansı çok iyi, yeni güncellemeler ile sorun çözülecek' diyerek beni kapı dışarı etmeleri iyice sinirimi bozdu. ben android'den kaçarak sana gelmiştim ama bu sefer olmadı ios efendi...
  • -takılmalar aldı başını gitti artık

-kilidi açmadığım müddetçe hiçbir uygulamadan bildirim gelmiyor.

-spotify'dan açtığım müzik denetim merkezinde görünmüyor. haliyle play/pause etmek için uygulamaya girmek zorundayım. ilk başlarda böyle değildi, sonradan oldu.

-screenshot aldıktan sonraki mini görüntü, önceden kendiliğinden giderken şimdi sola kaydırmadan gitmiyor.

-telefon %20'lerde kapanıyor.

-resim düzenleme ekranında resim kırpma seçeneğine nedense 2 kere tıklamam gerekiyor. 11 güncellemesinden önce tek tıklamayla kırpma işlemi gerçekleşiyordu.

-uygulamaların açılma süresi uzadı.

bu üstteki sorunlar aslında yazılımsal sorunlar. bunları herkes eleştirebilir fakat benim şahsi olarak bu 11'de en çok gıcık olduğum şey, spotify'dan müzik açtığımızda denetim merkezinde albüm kapağının görünmemesi ve o müzik ekranının denetim merkezinde küçücük bir kutuya sıkıştırılmış olması. her gördüğümde cringe oluyorum lan.

not: iphone 6
  • bak zor değil.

google’a gir ve “how to disable do not disturb in car” yaz. valla bak. ilk linke tıkla sonra.

seviye: ilkokul.

bi de bu yüzden iş kaybetmiş. bravo.
  • ıphone 6 telefonumun anasını siken güncelleme, telefon inanılmaz yavaşladı. 2 yıllık samsung s4 kullanıyor gibiyim.
  • apple hiç olmadık hızla güncellemeler çıkartıp sorunları çözmeye çalışırken bazı dallamaların ölümüne savunmalarını anlamak mümkün değil.

yazılanları biraz okudum, çok sorun yaşıyorum diyen de var hiç sorun yaşamıyorum diyen de. açıkçası ben nispeten az sorun yaşayan tarafta olsam da apple ürünlerinde daha önce yıllardır hiç karşılaşmadığım stabilite bozuklukları beni hayrete düşürdü. daha önce telefonun hiç donup kaldığına tepki vermediğine şahit olmamıştım mesela.

herneyse bu sorunların 11.1 veya daha yukarı sürümlerde çözüleceğini tahmin ediyorum ama apple’ın şahsım üzerindeki imajının eskisi gibi olmayacağı aşikar.
  • 1 yildan fazladir iphone se kullaniyorum ve su ana kadar kurup kullandigim updatelerden en sorunlusu bu. her zaman olmasa da ios'te daha once hic gormedigim abukluklar oluyor. en cok canimi sikan sorun spotify/music app ile music widget arasindaki kopukluk. ben bunlarla ugrasmamak icin iphone'a gectim, buraya da geldiler.

face id icin yil basinda x'e yukseltecektim zaten ama artik zaruri oldu.
  • entrylerin çoğunu okuduktan sonra indirmemeye karar verdiğim güncelleme. okumak güzel şey. bol bol okumak lazım.
  • apple store genius bar’a gidip boşuna dert yanmayın söyledikleri tek şey “güncellemelerle iyileşecek.”

tanım: son yılların en başarısız ios sürümü.
18 entry daha