şükela:  tümü | bugün
1445 entry daha
  • allah belasını versin böyle işin, alarm çalmıyor, ses kontrol tuşları çalışmıyor ve ekranda değişime dair bir şey belirmiyor. işe 50 dakika geç kaldım
  • bir yerden verirken bir yerden de alan ios sürümü.
    ***iphone se telefonumu güncelledim.

şarj, kasma gibi konularda sıkıntı yok.

72 puntoyla en tepeye sohbetler aramalar yazmak neyin kafası anlamadım. hani tasarım sizin işinizdi ? gözüm kanıyor gözüm, asla olmamış. (bkz: fucked up)

ayrıca whatsapp kesinlikle sıkıntılı. birkaç gündür kah mesaj sesi gelmiyor kah mesajın kendisi hiç gelmiyor. sadece uygulamaya girince görülüyor ki 3 saat önce mesaj gelmiş haberimiz yok. yere batsın stabillik.

mesaj atan yazar arkadaşlar için toplu edit: whatsapp uygulama güncellemesiyle sorun çözüldü.
  • ekran parlaklığı olayını tam olarak anlayamadığım sürüm. parlaklık için bi çizgiyi seçiyorum. biraz sonra ekran kendi kendine kararıyor veya aydınlanıyor. bozuk mudur nedir:/
    edit: tesekkurler gods of war.
    ayarlar-erişebilirlik-ekran kolaylıkları-otomatik parlaklik->aç veya kapat
  • ekrana hizlica 1+2+3+ yazinca 6 yerine 24 getiren mukemmel bir hesap makinesi uygulamasi var. kurban olduğum apple verdikçe veriyor.*
  • yaklaşık 7 yıldır iphone kullanıcısıyım. bu denli fucked up bir ios sürümü hiç kullanmadım. anasını sikmişler gerçekten de telefonun. dün 5-6 kere hard reset yapmam gerekti.
  • apple'ın bir şekilde en azından bir önceki sürüme geçmeyi mümkün kılması gerekiyor. insanlar yeni sürümü deneyip beğenmeyebilir bundan doğal bişey yok. kullanıcıyı bezdirmenin anlamı da yok. bir alt sürüm imzaları açık olmalı daima. bu bir bakıma apple için de bir feedback olur. insanlar kullanıp eski sürüme dönüyorsa becerememişsin demektir. çok basit.
    diyeceksiniz ki e shsh kaydı al bilmem ne. yahu atla deve değil ki bu. ne diye uğraşayım bir ton. eşimde iphone 7 var bende 5s. ben güncellemedim ios 10.1.1 ile gayet seviyeli bir birlikteliğim var. güncelleme bildirimlerini de kapattım bi yöntemle kafam kulağım rahat.
    eşim çıktığında güncellemiş apple'ın gece gündüz yolladığı bildirimlerden sıkılıp. telefonu elime alıyorum parola ekranına geliyorum sanki 3000 liralık telefon değil de 300 liralık nokia 3310 arayüzü. her güncellemede performans adına iyi ve kötü şeyler olurdu ama tasarım noktasında ilk kez geri gitmiş ios. hızlı erişim menüsü ayrı rezalet. yazı tipleri ayrı rezalet.
  • whatsapp'a bi haller etmiş sürüm. resmen ios 11 pişmanlıktır modundayım.

whatsapp'ta bazen mesaja cevap yazmak istiyorum. ekran yukarı çıkıyor
    gibi oluyor ama aslında çıkmıyor, klavye çıkmıyor, arka tarafından mesajı görüyorum. telefonu kapatıp açmadan da düzelmiyor.

safaride çok sık ekran donmaları yaşıyorum. resmen safariden soğutuyor beni.

arka planda açık olan bir programa geçtiğimde programın cevap verme süresi inanılmaz ağır. resmen 2000'lerde donan bilgisayarımı kullanıyormuşum da birazdan program yanıt vermiyor ekranı çıkacakmış gibi hissediyorum.
  • 11 ve 11.0.1 —?> ufak tefek sorunlar var ama ciddi bir kasma yok şarj su gibi akıyor.

11.0.2 —> bu boktan sürümün içinde en kullanılabilir olanı. şarj olayı çözülmüş kasma yok.

11.0.3 —> pu allah belanı versin senin. telefon adeta bir android gibi kasıyor görmediğim donma takılma kalmadı. şarj normal.

telefon iphone 7 hepsi ilk çıktığı gün yüklenip kullanılmıştır.

genel memnuniyet seviyesi 1/10

iosa ana bacı sövme 10/10

ağbi apple başka ya 1/10
  • sıfır yükleme yapmadım direkt telefon üzerinden bastım geçtim. takılma vb sorunlar yok ancak 11.0.3 güncellemesi ile safari de adres satırına tıklayınca aşağıda sık ziyaret edilen siteler geliyordu artık gelmiyor ve çok sinir bozucu çok sık girdiğim siteleri adres satırına yazmak zorunda kalıyorum. eğer çözümü bilen varsa yeşillendirirse sevinirim google da yaptım ama birşey bulamadım. not : 7 128gb.
16 entry daha