şükela:  tümü | bugün
  • çıkmıştır. indirip editlerim.
    edit: herhangi bir takılma vs görünmüyor.
    pil performansına bakıp editleyeceğim.
    edit2: pil performansı bariz daha iyi,
  • daha dün gece 11.2 yi indirdim ne çabuk dediğim güncelleme. ağ sorunlarını gideren bir yama içeriyormuş.

https://i.hizliresim.com/0gqng9.jpg
  • 11.2’yi kurduğum an gelen güncelleme. evliya gibi adammışım.
  • çok gariptir ki ben de 11.2’yi yeni kurmuştum, şimdi bu gelmiş. daha kadroları saymadık. yalnız ios bu sene iyi güncelleme yaptı ha. bu ne amk, açtığınız yarayı saramadınız dimi, son 11.2’de biraz pil iyileştirmeleri var gibiydi bakalım bundan ne çıkacak. ilk 11’i alışımdan sonra diğerlerini bakmadan alıyorum abi, daha kötüsü çıkamaz herhalde diye. adamlar seriye bağladı zaten.
  • iphone 8 plus’ta şarj performansını olumsuz etkileyen güncelleme. bariz bi şekilde fark ediliyor. müzik, fizy, whatsapp gibi uygulamalar daha çok pil tüketmeye başladı. güncellemeden öncesine göre en az 2 saat daha erken tükeniyor telefonun pili.
  • yukarıda bir yazar arkadaşın dediği gibi ios 10’dan sonraki korkunç güncellemeden daha kötü olamaz diye her güncellemeyi anında yapıyordum.

fakat ois 11.2.1 güncellemesini yapmadan önce biraz düşündüm çünkü nispeten ios 11.2 ile problemler çözülmüş, ciddi anlamda iyileşmeler olmuştu telefonumda. yorumları okuduktan sonra korka korka da olsa güncellemeyi yaptım. buarada ilk defa bir sözleşme ve kabul onayı gerekti güncelleme için.

sonuç: telefonda gözle görünür bir hızlanma oldu. yeni bir problem oluşmadı. memnunum yani:)

not: iphone 6 (32 gb)

tanım: berbat sonuçlar doğurmayan güncelleme.

edit: pil performansını yazmak için bi süre bekledim ama düzelmedi. pil performansı %20-25 düştü.
  • 5s sürümün de sürekli arama hatası veren ios yazılımı.
    sanırım bezdirme politikasını uyguluyor olmalılar.
  • iphone x te youtube videoları ölçeklendirilmiş, yüz tanıma.. şaka lan şaka iphone 5s var bende. ios 10 u da yüklemedim ben, sittin sene de güncellemem zaten. anasını sikicekler telefonun, bilmiyoruz sanki.
  • 6s plus cihaza kurduğum ve pilin anasını belleyen ios sürümü. bundan önce 10.3 yüklüydü ve güncelleme hiç düşünmüyordum ama telefonda bi yavaşlama pilde de erken bitme gözlemledim. bunlarla ilgili apple uygulamadan teknik elemanla chatleştik. uzaktan analiz ıvır sıvırına baktı, test yaptı pilde sorun yok güncelleme yapmanız gerek dedi. 2 gün de beklememi söyledi tam verim alabilmem için. bugün bir hafta olacak neredeyse lanet ediyorum güncelleme yaptığım güne. şarj gözümün önünde 5’er 5’er düşüyo artık. akşam bırakıp sabah kalkınca bakıyorum, durduğu yerde yüzde 15-20 arası düşüyor. bugün öğlen 80 ile evden çıktım. genelde otobüste video izlerim bol bol onu da izlemedim. yani genel kullanımımın yarısı kadar kullanmadım. akşam 6 da telefon kapandı. normalde en fazla yüzde 30-40 olacak kadar kullanım yaptım.
    pil bakımından telefonun anası sikildiğinden diğer özelliklere bakamadım bile. çok moralim bozuk. tekrar iletişime geçip bi çözüm bulmalarını talep edicem. adamlar resmen güncelleme adı altında telefonu sikip atıyorlar.
  • bataryayı sömüren sürümlerden biridir. se telefonum icin uzun süre güncelleme yapmamıştım. 10.3 kullanırken gayet memnun olduğum halde gaflete düşüp guncelledim ve sonuç hüsran. performansla ilgili bir değişiklik olmazken telefonumun en sevdiğim özelliği olan uzun batarya ömrünü kaybetmiş oldum. iphone se icin tavsiye edilmeyendir.