• ios üzerinde arayüz ve performans odaklı güncelleme olacaktir. iphone xs ve xs max gibi telefonlarda kamera yönünden güçlendirilecek ve diger modellere ek yeni bir ozellik geleceğini tahmin ediyorum . yeni 3d touch kısayolu bekliyorum (stock uygulamalarda)
  • 24.01.2019 günü saat 21:15 itibariye geliştiriciler için ilk beta sürümü yayınlandı. daha önceki sürümlerden farkını inceleyip koyacaktır bu işle ilgilenen arkadaşlar.
  • an itibariyle ekrandan operatör adını silen ios sürümüdür. sehven diye düşünüyorum.
    not: iphone se spor
  • ios 1 den beri ios kullanırım son 5 yılın en stabil sürümü.
  • ios 11’den beri, “aşırı stabil abi yeaa!” dendiği için, hakkındaki stabilite durumlarını merak etmediğim işletim sisteminin yeni sürümü. düşük güç modu olmadan telefonumun tüm gün gitmesini sağlasın yeter benim için.

not: telefonu gün içinde spotify hariç ellemiyorum bile, sosyal medyaya en fazla 10 dk bakıyorum ve şarj vefat!
  • youtube incelemelerinde batarya performansında belirgin bir gelişme olduğu söylenior .25.3.19 da resmi sürümü yayınlanacak.
  • an itibariyle yüklenebilir. 12.1.4 faciasından sonra ilaç gibi gelecek güncellemedir.
  • an itibariyle çıktığını gördüğüm ios sürümüdür. sürüm bilgisi şu şekildedir;

"ios 12.2 dört yeni animoji içerir. bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.
    animoji
    iphone x ve daha yenisi, ipad pro 12.9 inç (3. nesil) ve ipad pro 11 inç için dört yeni animoji: baykuş, yaban domuzu, zürafa ve köpek balığı
    airplay
    tv denetimlerine hızlı erişim sağlamak için denetim merkezi'nde ve kilitli ekranda tv denetimleri
    videolar için çoklu görev airplay özelliği, diğer uygulamalarda dolaşmanıza ve airplay'i kesintiye uğratmadan aygıtınızda yerel olarak diğer kısa biçimli ses ve video dosyalarını çalmanıza ve oynatmanıza izin verir
    airplay çıkışları artık içerik türlerine göre gruplanır ve içerikleri hangi aygıtta oynamak istediğinizi daha hızlı bulmanızı sağlar
    apple pay
    apple pay cash müşterileri artık visa bank kartlarını kullanarak banka hesaplarına anında para aktarabilirler
    wallet uygulaması artık apple pay kredi ve banka kartı işlemlerini kartın hemen altında görüntüler
    ekran süresi
    atıl süre haftanın her günü için farklı bir zamanlama ile ayarlanabilir
    yeni bir anahtar ile uygulama sınırları geçici olarak kolayca açılıp kapanabilir
    safari
    kimlik bilgileri otomatik parola doldurma ile doldurulduktan sonra web sitelerine giriş otomatik olarak gerçekleşir
    uyarılar artık şifrelenmiş web sayfaları yüklenirken görünür
    parmak izi değişkeni olarak kullanılma olasılığını engellemek için süresi dolmuş izleme standardı desteğini kaldırır; akıllı izleme önleme, artık saptanmış olarak siteler arası izlemeye karşı korur
    akıllı arama alanı sorguları, arama önerileri yanındaki ok simgesine dokunarak değiştirilebilir
    apple music
    göz at sekmesi tek bir sayfada daha fazla içerik göstererek yeni müzikleri, listeleri ve daha fazlasını keşfetmenizi sağlar
    airpods
    yeni airpods (2. nesil) için destek ekler
    bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.bu güncelleme:
    abd, birleşik krallık ve hindistan için harita'ya hava kalitesi indeksi desteği ekler
    ayarlar'da aygıtınızın garanti süresinin bitmesine ne kadar kaldığını gösteren bilgi ekler
    iphone 8 ve daha yenisi, ipad pro 12.9 inç (3. nesil) veya ipad pro 11 inç için kullanıcının at&t 5g evolution ağının kullanılabilir olduğu bir bölgede olduğunu belirten bir “5g e” simgesi görüntüler
    mesajlar'da ses kaydı kalitesini iyileştirir
    ios'teki apple tv remote uygulamasının kararlılığını ve performansını iyileştirir
    bazı cevapsız aramaların bildirim merkezi'nde görünmesine engel olan bir sorunu giderir
    eylem gerektirmeyen işaret bildirimlerinin ayarlar'da görünmesine neden olabilen bir sorunu ele alır
    ayarlar > genel > iphone saklama alanı'ndaki saklama alanı çubuk grafiğinde bazı büyük uygulamaların saklama alanı büyüklüğünün, sistem kategorisinin ve diğer kategorisinin hatalı olabildiği bir sorunu ele alır
    arabada bluetooth aygıtına bağlandıktan sonra sesli mesajlar'ın kayıtları otomatik olarak çalmasına neden olabilen bir sorunu giderir
    sesli mesajlar'ın kayıtları yeniden adlandırmasını geçici olarak engelleyebilen bir sorunu çözer."
  • h harfini geri getirmiş güncellemedir. onun haricinde değişiklik göremedim. 4-5 güncelleme sonrasında nihayet geldi. açıkcası pek ümidim yoktu. nasıl oldu da akıl ettiniz lan?

epıl fanboylarının açıklaması var mı bu konu hakkında. bir şey söylemek ister misiniz? sayın cüzdan, araba anahtarı, sigara paketini ve ayfonunu ters çevirip masaya koyan tayfa? epıl sıçtı bence de.
  • ayarlar>genel>hakkinda bolumunden telefonunuzun ne kadar garantisi kaldigini artik ogrenebileceginiz yeni ios surumu
hesabın var mı? giriş yap