şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle indirilmeye sunulan en yeni ios sürümü.
  • galiba en başarısız sürümlerden biri ios 13!
    1 haftada 13.1.2 yayımlayacak kadar çuvalladılar!!!

edit: yazım hatası düzeltildi.
  • bugün yayımlandığını öğrendiğim 13.1.1 sürümünü indirmek niyetiyle başladım eylem sonucu yüklemiş olduğumu farkettiğim ios’un an itibarı ile son sürümü. dur hele bir soluklan apple yeğen dedirtmiştir.
  • dakka başı güncelleme ne la bu ?
  • yama manyağı oldu senelerce millet.
    bir kere de bir işi tam yap be epıl.
  • arama kaydı kısmında kısa kodlar rehberde kayıtlı bile olsa hala ismiyle göstermeyen sürüm. ayrıca araçta eskiden parça geçişlerini sistemden yapabiliyordum. o konuda da saçmalamaya başladı. belki de android vaktimiz gelmiştir.

not: iphone x

numara kayıtlı olmasına rağmen arama kaydında görünmeme sorunu çözümü arama kaydını silmek ve icloud içerisinde kişileri kapatmak (iphone daki numaraları sil demelisiniz) bir kaç dk sonra geri açıp isimleri icloud dan geri almak. o zaman düzeldi.
  • detaylari:

ios 13.1.2 iphone’unuz için hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleri içerir. bu güncelleme:
    • icloud yedekleme ilerleme çubuğunun başarılı bir yedeklemeden sonra gösterilmeye devam etmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir
    • kamera’nın çalışmamasına yol açabilen bir sorunu düzeltir
    • el fenerinin açılamamasına neden olabilen bir sorunu çözer
    • ekran kalibrasyon verilerinin kaybına neden olabilen bir hatayı düzeltir
    • kestirmeler’in homepod üzerinden çalıştırılamadığı bir sorunu düzeltir
    • bazı araçlarda bluetooth bağlantısının kesilebildiği bir sorunu çözer

kaynak: https://support.apple.com/tr-tr/ht210393
  • ekşi sözlük uygulamasını düzgün çalıştıran sürüm.

not: klavye stabil değil ama en azından eskisi gibi uygulamadan atmıyor.

edit: imla hatası.
  • güncelleme konusunda windows 10 ile yarışmaya başlayan apple'ın yeni mobil işletim sistemi sürümü.

bu hızla önümüzdeki ay ios 14'ü çıkartacaklar.
  • yukarıdaki yazarın kısa kodlarla ilgili yorumuna tamamen katılmakla birlikte ios13'ün en stabil versiyonu olduğunu gözlemlediğimi söyleyebilirim