• pil sağlığı %87 olan iphone 6s plus’ın %100’den %30 şarj seviyesine düşmesi için sadece 1 saatin yeterli olduğu sürümdür. süründürür.

edit zamanı itibariyle %14 olmuştur. geçen sürede 2 dakika telefon görüşmesi dışında bir şey de yapmadım. sırtımıza akü bağlayıp mı gezecez ey ebıl!
  • arama kaydı kısmında kısa kodlar rehberde kayıtlı bile olsa hala ismiyle göstermeyen sürüm. ayrıca araçta eskiden parça geçişlerini sistemden yapabiliyordum. o konuda da saçmalamaya başladı. belki de android vaktimiz gelmiştir.

not: iphone x

numara kayıtlı olmasına rağmen arama kaydında görünmeme sorunu çözümü arama kaydını silmek ve icloud içerisinde kişileri kapatmak (iphone daki numaraları sil demelisiniz) bir kaç dk sonra geri açıp isimleri icloud dan geri almak. o zaman düzeldi.
  • iphone 11 pro nun piyasaya ciktigindan beri eski cihazlarda sarjin hizli bitmesiyle sonuclanan guncellemedir.
    apple ilk guncelleme ios 13 deki bazi sorunlari cozmek icin bir ay icinde bu guncellemeyi yapmak zorunda kalmistir.

- ayni sartlarda iki saatlik kullanmamda yuzde 2 biten pil su an yuzde 8 bitiyor
    - gece uyurken* telefon yuzde 1 pil harcamasi gerekirken, yuzde 9 dan fazla harciyor.

-sarj aleti pil full oldugunda enerjiyi kesmesi gerekirken kesmiyor.

bunlar sadece pil ve sarjla ilgili olanlar.
    mail okuma, 5g hatta 4g baglantilarindaki sorunlari ve diger uygulamalardaki sorunlari hic soylemiyorum bile.

apple’in iphone 6 ya yaptigini kabul ettigi, onceki nesil telefonlarin pil omrunu azaltmak ve telefonu yavaslatmak gibi bir guncelleme piyasaya surdugunu dusunuyorum.

boyle devam ederse yine apple store’daki genius’lari ziyaret edecem gibi gorunuyor.,
  • iphone 7’nin batarya durumu boku yemiş durumda günde iki kere şarj eder oldum
  • ios 13 sonrası şarj birer ikişer yağ gibi düşüyor. iphone7 plus kullanıyorum ve ios 13 yükleyenler şu anlık yüklemesin derim. şarjım yağ gibi eriyor. ayrıca telefonum hiç beklemediğim kadar kasma sorunu yaşıyor.
  • 11 çıktığında downgrade yaparak 10.3.3'e dönmüştüm, hala da o versiondayım. artık yemiyoruz be apple.
  • 6s den bildiriyorum. mobil veriyi açıp kapamada saliselik takılmalar yapıyordu. yeni gelen güncelleme ile bu sorun tamamen ortadan kalktı. batarya çok iyi oldu 13.1 ile. bu şekilde stabil devam ederse çok rahat bi kaç yıl daha kullanabilirim. ilk aldığım günden daha hızlı maşallah.
  • sadece space tuşuna basarak değil, herhangi bir harfe basarak imleci gezdirebilirsiniz.
  • iphone 8 plus'tan bildiriyorum; 2 aylık cihazın pilini bok etmiştir. günü ortalama 6 saat kullanımda %20 ile bitirirken, bu güncellemeden sonra ortalama 4 saatlik kullanımda %15'te bitiriyorum. apaçık bu güncelleme pili etkileyen bir hata içeriyor.
  • iphone 7 için beni üzen güncellemedir.

parmak ucu büyüteci kayboldu.

whasapp vs mesaj yazarken hatalı yazılan bir hafr üzerine gelince ufak bir büyüteç açılır ve parmak ucunuzu takip ederdi , bu büyüteç kayboldu,
    ayarlarda vs. ayar bulunamıyor, nerede olduğunu bilen yeşillendirebilir ise çok müteşekkir olacağım.

edit: arkadaşlar yazmış, space tuşuna basılı tutunca imlec sağa sola kaydırılabiliyor, bununla idare edeceğiz..
hesabın var mı? giriş yap