şükela:  tümü | bugün
  • an itibari ile yayınlanmıştır. gözümüz yollarda kalmıştı.
  • henüz denemediğim güncelleme.
  • yağ gibi kaydırıp şarampole yuvarlatan ios sürümü.
  • iphone 3g cihazıma temiz kurulum yaparak yükledim çünkü beyinsizim. yağ gibi akıyor. pilim ise şaha kalktı. gel beni al.
  • iphone 6s’imde pil veya şarj açısından herhangi bir beklentimin olmadığı, taze gelmiş olan güncelleme. var olanı bozmasın, benim için sıkıntı yok.
  • release notes (ingiliççe):

ios 13.3.1 includes bug fixes and improvements. this update:

• fixes an issue in communication limits that could allow a contact to be added without entering the screen time passcode
    • adds a setting to control the use of location services by the u1 ultra wideband chip
    • addresses an issue that could cause a momentary delay before editing a deep fusion photo taken on iphone 11 or iphone 11 pro
    • resolves an issue with mail that could cause remote images to load even when the “load remote images” setting is disabled
    • fixes an issue that could cause multiple undo dialogs to appear in mail
    addresses an issue where facetime could use the rear facing ultra-wide camera instead of the wide camera
    • resolves an issue where push notifications could fail to be delivered over wi-fi
    addresses a carplay issue that could cause distorted sound when making phone calls in certain vehicles
    • introduces support for indian english siri voices for homepod

for information on the security content of apple software updates, please visit this website:
    https://support.apple.com/kb/ht201222
  • (bkz: #101227335)

24 saatin ardından, herhangi bir pürüzünü -şimdilik- görmediğim güncelleme. fakat dün iki defa, mobil veri açık olmasına rağmen internete bağlan(a)mama gibi bir sorun yaşadı kısa süreliğine, bu güncelleme ile mi ilgili yoksa genel bir şey mi bilemedim.
  • apple’ın taze yayınladığı sürüm. se için konuşuyorum, pil ömründe bariz bir artış var. dün akşam 8 gibi %100’deyken fişten çektim. bluetooth, wifi full açıkken 6 saat ekran süresi aldım. herhangi bir yamuğunu görmedim henüz. şuan için olmuş gibi duran os.
  • sok bir kaç gündür kafayı yiyen günde 3-4 kez şarj etmek zorunda kaldığım, sürekli ısınan iphone 7’mi düzeltmiş gibi görünen sürümdür. bundan önce akşam %100’le bıraktığım telefonu sabah %22 ile aldığım oldu. ne yaptı acaba gece kendi kendine. bu sürüm olmuş gibi hem yağ gibi hem şarj iyi. böyle giderse bir daha da sürümümü değiştirmem
  • se için dün güncelledim. bugün şarjım hızlı bitti. akıcılık konusunda gerileme yok. birkaç gün sonra optimizasyon sağlandığında tekrar editleyeceğim

edit: 3 gün oldu hala düzelme olmadı. %85-%90 şarj için 4 saat civarı ekran sürem var. kapasite %100.

yeni edit: 5 gün oldu, bugün apple destek ile iletişim kurdum, öncelikle benle ilgilenmiş olan eren beye çok teşekkür ediyorum. detaya gelirsek; olduğundan yeni bir işlem yapılmadı, kaderime mahkum oldum. zamanla düzelmesini umacağım. bendeki durum bu şekilde.

olumlu edit: bugün sabah şarjdan çektim ve az-orta kullanım sonucu daha pilin yarısı bitmedi, galiba her şey yoluna giriyor.
    görüntülü edit:işte son durum