şükela:  tümü | bugün
 • bugun saat 20.00 sularinda dagitima baslatilacagi dusunulen isletim sistemi

  kaynak : https://www.webtekno.com/…-yayinlanacak-h88086.html
 • --- spoiler ---

  "users can finally share icloud folders."

  --- spoiler ---
 • yarın 20:00 da yayınlanacak işletim sistemi.
 • bu akşam yayınlanıyor. ilk defa bir güncellemeyi çıktığı gibi yüklemeyi düşünüyorum.

  iphone 11'deki, 13.3.3 güncellemesiyle ortaya çıkan titreşim bildirimi sorununu umarım çözer.

  sorun şu: normalde uygulamalar arasında geçiş yapmak için ekranın alt tarafından yukarı doğru kaydırma hareketi sırasında bir titreşim oluşuyor. o titreşim normal ama hemen öncesinde bir klik sesi duyuluyor. işte o normal değil.

  edit: güncellemeyle düzeldi.

  mac, ipad ve iphone arasındaki klasör transferi de işe yarar.
 • yayınlanmıştır. apple telefona yapılacak ios 13.4 güncellemesini indirdikten sonra watchos 6.2’yi apple watch’a yüklemeye izin veriyor. watchos 6.2’yle apple watch’a gelen ecg özelliğini aşırı merak ediyorum, sırf bunun için ios 13.4’ü indiriyorum şu an.
 • denetim merkezini açtığınızda üst barı görebiliyorsunuz artık. en azından 6s'e yeni geldi bu özellik.
 • memoji
  ios 13.4 ile gelen yeniliklerden ilki memojiler kısmında. apple, ios 13.4 ile kalpli gülen yüz, birbirine dayanmış eller ve eğlenen yüz olmak üzere 9 yeni memoji daha iphone'lara ekledi.

  dosyalar
  dosyalar uygulamasına icloud drive klasörünü paylaşma özelliği geldi. bu sayede icloud’daki klasörler kullanıcılarla kolayca paylaşılabiliyor.

  mail uygulaması
  elon musk'ın dahi eski halinden farklı olduğu konusunda eleştirdiği iphone mail uygulaması, geri bildirimler de dikkate alınarak yenilendi. silme, taşıma veya yanıtlama gibi denetimler artık daha kullanışlı hale getirildi.

  app store
  ios 13.4'ün en büyük yeniliklerinden biri de evrensel satın alma desteği oldu. bu destek sayesinde katılımcı bir uygulama, bir kez satın alındığında diğer tüm apple cihazlar arasında kullanılabilir oluyor. yani uygulama destekliyorsa, o uygulamayı ipad için veya macbook için tekrar satın almaya gerek kalmıyor.

  carplay
  apple'ın carplay servisi, artık daha yetenekli. zira yeni carplay apı sayesinde iphone'lar ile otomobillerin kapısını açmak mümkün hale geliyor. iphone'lardaki nfc çipi sayesinde bazı otomobiller, anahtara gerek kalmadan sahibine kapılarını açıyor.
  carplay'in kontrol paneli de ios 13.4'te yenilendi. kontrol paneli üçüncü parti navigasyon uygulamalarını da desteklemeye başladı. ayrıca, gelen arama bilgileri de ios 13.4 ile birlikte carplay'in kontrol panelinde görünüyor.

  klavye
  arapça için tahmini yazma desteği eklendi.

  arttırılmış gerçeklik
  ar göz at, usdz dosyalarında ses çalınmasını destekler.

  ios 13.4 güncellemesi alan modeller

  iphone 11
  iphone 11 pro
  iphone 11 pro max
  iphone xs
  iphone xs max
  iphone xr
  iphone x
  iphone 8
  iphone 8 plus
  iphone 7
  iphone 7 plus
  iphone 6s
  iphone 6s plus
  iphone se
  ipod touch (7. nesil)